یک داروی نجات‌بخش جدید برای مبتلایان به کرونا پیدا شد ایندیپندنت فارسی | دراگمد

طبق گزارشات سازمان بهداشت جهانی ثابت شده است واکسن‌ یکی از روش های درمان کرونا و نجات‌دهنده زندگی هستند. واکسن‌های COVID-19 در کارآزمایی‌های بزرگ و تصادفی کنترل شده‌ای آزمایش شده‌اند که شامل افراد در طیف وسیع سنی، هر دو جنس، قومیت‌های مختلف و افرادی با شرایط پزشکی شناخته شده است. علاوه بر واکسیناسیون، باید اقدامات و پروتوکل‌های بهداشتی را برای مبارزه با اپیدمی ادامه داد. از راه های تقویت ریه در بیماران کرونایی که به درمان کرونا کمک می‌کند، فیزیوتراپی تنفسی می‌باشد.

کتاب آسیب شناسی و درمان کرونا ( کوید 19 ) از دیدگاه طب نوین و طب سنتی ایران

میزان مصرف مایعات را افزایش دهید و در غذا محدودیت خاصی ندارید از غذاهای مفید و سالم استفاده کنید. در کلینیک فیزیوتراپی بهروزی تلاش می‌کنیم تا جامع‌ترین اطلاعات و بهترین خدمات را به شما ارائه دهیم. در صورت نیاز می‌توانید برای دریافت فایل به صورت دستی از اینجا دانلود کنید.

علائم کرونا در کودکان ۲ تا ۳ سال

اگر علائم کووید-19 دارید، از خانه خارج نشوید، مگر برای انجام آزمایش کووید. بی‌اشتهایی یکی دیگر از نشانه‌های کرونا به‌شمار می‌رود که در سویه‌های مختلف آن دیده می‌شود. بر اساس همان مطالعه‌ی انجام شده در بیجینگ، حدود ۳۹.۹ تا ۵۰.۲ درصد از افراد دچار بی اشتهایی می‌شوند. این بیماری در سال 1399 ه.ش یا 2020 م دنیاگیر شده و تا کنون موجب مرگ و میر و خسارات بسیار سنگینی به دنیای بشریت شده است.

کروناویروس چه مدت بر سطوح باقی می ماند؟

یک داروی نجات‌بخش جدید برای مبتلایان به کرونا پیدا شد ایندیپندنت فارسی | دراگمد

راه‌های درمان کرونا متفاوت و در حال حاضر درمان مشخصی برای COVID-19 وجود ندارد و هدف از درمان تسکین علائم در موارد خفیف تا مرجعی مناسب برای دانشجویان علوم پزشکی متوسط است. معمولا به بیمارانی که مبتلا به نوع خفیف یا متوسط شده‌اند توصیه می‌شود 14 روز در خانه بمانند و خود را قرنطینه کنند تا از انتشار ویروس جلوگیری شود. کرونا ویروس همچون دیگر بیماری‌ها یک دوره نهفتگی، بروز تا درمان دارد. بنابراین چنانچه فردی مبتلا به کرونا ویروس شود، برای درمان و بهبودی کامل باید یک دوره تقریبا یک ماهه را سپری کند. ۱۴ روز نخست ممکن است بیماری در حالت نهفته باقی بماند و فرد از ابتلای خود با خبر نباشد. در حال حاضر درمانی برای کووید 19 یا واکسنی علیه کرونا ویروس وجود ندارد.

  • یک مقاله مروری انجام شده بر روی ۳ مطالعه، در اواخر آوریل ۲۰۲۰ منتشر شد که مشخص میکرد قرمزی چشم در افراد مبتلا به کرونا چگونه است.
  • یکی دیگر از علائم کرونا، پیدایش کهیر در پوست است که به آن Urticaria نیز می‌گویند.
  • با این حال اگر واکسن کرونا را دریافت کرده باشید، علائم این سویه از کرونا در شما خفیف‌تر خواهد بود.
  • معمولا به بیمارانی که مبتلا به نوع خفیف یا متوسط شده‌اند توصیه می‌شود 14 روز در خانه بمانند و خود را قرنطینه کنند تا از انتشار ویروس جلوگیری شود.
  • کسانی که بیماری را به شکل خفیفی تجربه می کنند نیازی به مراجعه به پزشک ندارند.

چندین درمان برای این بیماری وجود دارد، البته تأثیر و در دسترس بودن آن‌ها متفاوت است. پیچیدگی‌های بلندمدت می‌تواند از عفونت کووید-19 ناشی شود، این در حالی است که واکسن ممکن است ریسک مشکلات سلامت بلندمدت را کاهش دهد. این ویروس از طریق ذرات و قطره‌های ریز معلق در هوا که فرد مبتلا به SARS CoV-2 هنگام تنفس، صحبت کردن، خواندن، سرفه یا عطسه کردن آن‌ها را پخش می‌کند، گسترش می‌یابد. در موارد نادرتر، کووید-19 احتمالاً می‌تواند از طریق لمس سطح آلوده و سپس لمس دهان، بینی یا چشم‌ها منتقل شود، اما این راه اصلی شیوع این بیماری نیست. Children’s Hospital Los Angeles برای محافظت از بیماران، خانواده‌ها و اعضای تیم خود در برابر کووید-19 سخت تلاش می‌کند.