یوگا صورت چیست؟ آموزش 8 حرکت یوگای صورت، مزایا و معایب آن

از پیشانی شروع کنید و به ترتیب به گونه ها، خط فک، چانه و قسمت میانی بین بینی و لب ها ضربه بزنید. سپس با نوک انگشتان خود به گردن خود ضربه بزنید. همزمان به آرامی نفس بکشید. بعد از این حرکت دست ها را به هم بمالید تا گرم شوند. کف دست ها را جلوی صورت خود نگه دارید. چند نفس عمیق بکشید و استراحت کنید.

با انگشت اشاره دست راست و چپ به آرامی به اطراف چشمان خود ضربه بزنید. این حرکت تاثیر بسزایی در پف و سیاهی زیر چشم دارد. در حین انجام این تکنیک به آرامی نفس بکشید.

مراقبت از پوست همچنان یکی از مهم ترین دغدغه های زیبایی است. به همین دلیل روش های مختلفی مانند فیشال، اتوی صورت، طلا درمانی و … می باشد. برای زیبایی و درخشندگی پوست استفاده می شود. یوگای صورت نیز به دلیل فواید غیرقابل انکار بسیار مورد توجه قرار گرفته است. به خصوص به خاطر شخصیت هایی مانند جنیفر آنیستون، مگان مارکل، مدونا، کارداشیان ها و … که از این تکنیک استفاده می کنند. یوگای صورت گردش خون را بهبود می بخشد و پوست را درخشان می کند. در مقاله زیر با 8 حرکت یوگای صورت، فواید و مضرات آنها آشنا خواهید شد.

آموزش پاکسازی پوست صورت

قبل از شروع یوگای صورت، دست و صورت خود را بشویید تا از هر گونه آلودگی پاک شود. یا پاکسازی صورت را در خانه انجام دهید. سپس مقداری لوسیون روی صورت خود بمالید و در مکانی آرام بنشینید. چند نفس عمیق از طریق بینی خود بکشید. اکنون با نوک انگشتان خود به صورت خود ضربه بزنید.

این تکنیک تاثیر بسزایی در کاهش گودی و پف چشم دارد. باعث افزایش اعتماد به نفس و افزایش انرژی مثبت می شود. و به تنفس صحیح از طریق بینی کمک می کند.

مضرات یوگای صورت

مضرات یوگای صورت

فواید یوگای صورت بیش از چیزی است که به چشم می خورد: این یوگا سلامت پوست شما را بهبود می بخشد و به عنوان یک لیفت صورت طبیعی عمل می کند. از سوی دیگر، مطالعاتی که فواید یوگای صورت را ثابت می کند روز به روز در حال افزایش است.

فواید یوگای صورت

برای یوگای گونه، چهار انگشت یک دست را به آرامی روی لب های خود قرار دهید. دهان خود را با هوا پر کنید تا لب ها پف کنند. سپس به آرامی با دست دیگر گونه های خود را لمس کنید و به آرامی نفس بکشید. حالا طرف دیگر گونه خود را به همین ترتیب نوازش کنید.

این حرکت در کاهش استرس بسیار موثر است. انگشتان اشاره خود را در دو طرف بینی، نزدیک چشمان خود قرار دهید. به آرامی نفس بکشید، دم و بازدم کنید. سپس به آرامی زیر چشمان خود (بالای گونه) به سمت بیرون حرکت کنید. این کار را چندین بار تکرار کنید.

اگر به طور مداوم و فقط برای کاهش اثرات پیری یوگا انجام دهید، نتایج تمرینات معکوس خواهد شد. برخی از کارشناسان بر این باورند که این احتمالاً چین و چروک های صورت را بیشتر از قبل برجسته می کند. در واقع، تمرینات صورت از علائم پیری و افتادگی پوست جلوگیری نمی کند. افتادگی پوست و کاهش حجم گونه ها عمدتاً به دلیل کاهش بافت چربی و از بین رفتن فرم استخوان های صورت است و ربطی به عضلات صورت ندارد.

مزایا و معایب یوگای صورت

اظهارات پایانی


ثبت نام و مشاوره رایگان

یوگا صورت چیست؟

مانند یوگای بدن، یوگای صورت با حرکات و تمرینات کششی روی عضلات صورت کار می کند. در واقع نوعی ورزش برای تقویت عضلات صورت است. با انجام این حرکات لیفتینگ صورت، پوستی شاداب و آرام را تجربه خواهید کرد.

حرکات یوگای صورت

8 حرکت یوگای صورت را آموزش دهید

دسترسی به انواع یوگای صورت در اینترنت و دوره های آموزشی حضوری به شما در انجام این روش ها کمک می کند. یوگای صورت روش های مختلفی دارد و برخی از آن ها برای زمان خاصی از روز مناسب هستند. بهتر است تمرینات زیر را صبح زود انجام دهید تا پوست صورتتان در طول روز شاداب بماند.

منبع: یوتیوب

اگر قصد افزایش تمرکز، کاهش استرس، روشن و صاف کردن پوست صورت خود را دارید، یوگای صورت یکی از بهترین روش هاست. از سوی دیگر برخی منابع به کاهش خطوط اخم، خطوط پیشانی و یا خطوط لبخند با حرکات یوگای صورت اشاره کرده اند.

انگشت اشاره خود را خم کنید، سپس مرکز پیشانی خود را با پشت انگشت ماساژ دهید. از پایین ابروهای خود شروع کنید و به سمت خط موی خود حرکت کنید. این حرکت گردش خون را در پیشانی شما بهبود می بخشد و اکسیژن را به پوست شما می رساند.

یوگای صورت ماهیچه های صورت را سفت می کند و باعث می شود پوست سالم و درخشان به نظر برسد. همچنین تاثیر زیادی در بهبود گردش خون و کاهش گرفتگی عضلات دارد. استرس را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و از سردردهای مزمن جلوگیری می کند. انجام یوگا به پاکسازی سینوس ها نیز کمک می کند.

با دو انگشت دست و شست به آرامی فک خود را نیشگون بگیرید. این حرکت را تا نزدیک گوش های دو طرف صورتتان ادامه دهید. یک بار دیگر این کار را انجام دهید. سپس انگشتان اشاره خود را پشت لاله گوش قرار دهید. انگشتان خود را نگه دارید و فشار دهید. حالا چند نفس عمیق بکشید.

همانطور که قبلا ذکر شد، در حین انجام یوگای صورت، به آرامی از طریق بینی نفس بکشید. از لوسیون های مناسب پوست خود استفاده کنید. استفاده از لوسیون های حاوی ناخالصی و انجام حرکات با دست های آلوده باعث ایجاد آکنه در صورت و ضایعات پوستی می شود.

به طور کلی، ارتباط یوگای صورت در سلامت، شادابی و اکسیژن رسانی پوست را نمی توان نادیده گرفت. اما برخی ورزش ها می توانند روند پیری پوست را تسریع کنند. این ممکن است برای افرادی که یوگای صورت انجام می دهند خوشایند نباشد، اما بهترین پیشنهاد این است که از لحاظ فیزیکی بیش از حد صورت خود را حرکت ندهید.

در مرحله آخر به آرامی سر خود را به سمت چپ خم کنید. سپس سر خود را به عقب بکشید تا پوست زیر چانه کمی کشیده شود. در این حالت دهان خود را ببندید و دهان خود را 20 بار در ثانیه باز و بسته کنید. و سپس سر خود را به سمت راست خم کنید و همین کار را تکرار کنید.

فواید یوگای صورت

مشت های کوچک را در دستان خود گره کنید و پشت انگشتان خود را در مرکز پیشانی خود قرار دهید. به آرامی دست های خود را از هم جدا کنید. این حرکت را به مدت پنج تا بیست دقیقه انجام دهید. روشی که در ویدیو می بینید به شل شدن اعصاب و کاهش گرفتگی عضلات پیشانی کمک می کند.