چرخه رشد مو و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید

 

مقاله ای در مورد چرخه رشد مو و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید اولین بار در سایت لوازم آرایشی و زیبایی. ظاهر شد.


آیا نگران ریزش موی خود هستید؟ آیا می دانستید که ریزش بخشی طبیعی است چرخه رشد مو شرق؟ همانطور که بیشتر ما می دانیم، ریزش 50 تا 100 تار مو در روز طبیعی است و جای نگرانی نیست. برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر در مورد چرخه رشد مو با ما در سایت آرایار همراه باشید.

همه چیز در مورد ساختار موی انسان

چرخه رشد مو دوره ای است و از سه مرحله اصلی تشکیل شده است که هر کدام وظایف متفاوتی دارند.

مراحل چرخه رشد

  1. فاز آناژن یا فاز رشد: با تکثیر سریع سلول های پیاز مو در فاز آناژن، مو رشد کرده و ضخیم می شود. این مرحله حدود سه تا پنج سال قبل از خوابیدن فولیکول های مو طول می کشد.
  2. فاز کاتاژن: این مرحله انتقالی است که فولیکول های مو پس از رشد فعال برای مرحله استراحت آماده می شوند و حدود یک تا سه هفته طول می کشد.
  3. فاز تلوژن یا فاز پوست اندازی: این آخرین مرحله از چرخه رشد است که با استراحت و سپس پوست اندازی آغاز می شود. فولیکول مو بسته می ماند و ساقه مو رشد نمی کند. در هر زمان، تا 15 درصد از موهای بدن ما در این مرحله است. معمولاً حدود سه تا چهار ماه طول می کشد.

در چه شرایطی می توان گفت که روند رشد مطلوب است؟

اگرچه ریزش حدود 50 تا 100 تار در روز طبیعی است، اما در موارد ریزش غیرطبیعی مو، ممکن است ریزش موی حاد و مداوم همراه با درد و خارش پوست سر را تجربه کنید و یا متوجه لکه های طاس دایره ای ریز شوید. ناحیه تاج و شقیقه و رشد مو کاهش می یابد

برای رشد بهینه و سالم مو، موها باید تا زمانی که ممکن است در فاز آناژن باقی بمانند. حدود 85 درصد از فولیکول های مو در یک فرد بالغ سالم در فاز آناژن باقی می مانند.

تفاوت بین پوست اندازی معمولی و غیر طبیعی چیست؟

به طور کلی مو از دو قسمت تشکیل شده است: فولیکول و ساقه مو. وظیفه اصلی فولیکول مو این است که موها را به پوست سر یا پوست سر متصل نگه دارد. ساقه مو نیز قسمت قابل مشاهده مو است که از فولیکول مو رشد می کند.

چرخه رشد چیست؟