هر آنچه که باید در مورد PH مو بدانید

هنگامی که PH به زیر 6 می رسد، لایه کوتیکول کوچک و سفت می شود. یک محصول نرم کننده با PH کمی اسیدی (زیر pH=7) می تواند درخشندگی مو را افزایش دهد زیرا لایه کوتیکول منقبض می شود و سطح مو صاف می شود و سطح صاف می تواند نور بیشتری را منعکس کند. البته باید توجه داشته باشید که اسیدهای قوی به موها آسیب می رساند و همچنین باید توجه داشته باشید که اگر موهای خود را با رنگ های قرمز/نارنجی رنگ کرده اید، نباید از نرم کننده های اسیدی استفاده کنید و به جای آن از محصولات مخصوص استفاده کنید.
هنگامی که PH قلیایی تر می شود (بالاتر از 7)، لایه های کوتیکول نرم می شوند و مانند یک دانه کاج شکافته می شوند. اگر PH بیش از حد قلیایی شود، موها آسیب می بینند. البته بسیاری از محصولات آرایشی از این خاصیت قلیایی PH روی موها استفاده می کنند.
موهایی که ساختار بسیار قلیایی دارند متخلخل هستند و به تنهایی نمی توانند رنگ را به طور موثر حفظ کنند، در این صورت کوتیکول قادر به حفظ رنگ جدید نیست و در نهایت رنگ به سرعت از روی مو پاک می شود.
بنابراین آرایشگرها با تشخیص دقیق موها می توانند بر اساس نوع مو به مشتریان خود توصیه های مفیدی داشته باشند و با تنظیم PH مو از آسیب بیشتر به موهای آن ها جلوگیری کنند.
همانطور که در این ویدئو مشاهده می کنید، آکادمی RB PH تمام محصولات را اندازه گیری می کند و از بهترین محصولات برای درمان موهای شما بر اساس نیاز موهای شما استفاده می کند. امیدواریم از این ویدیو و محتوای آن بهره کافی را برده باشید.

Roza Bahrami

<br />مدیر و معلم آکادمی RB</p>
<p>  ” class=”wp-block-coblocks-author__avatar-img” src=”https://www.arayar.com/wp-content/uploads/2022/11/ax-scaled.jpg”/></figure>
<div class=رزا بهرامیاز نظر شیمیایی pH=7 خنثی است. محصولات مراقبت از مو معمولاً دارای pH بین 3.5 تا 5.5 هستند.
PH مو، روغن پوست سر و سبوم انسان بین 4.5 تا 5.5 است. این خاصیت اسیدی ملایم مو از رشد و فعالیت قارچ ها و باکتری ها روی مو و پوست سر جلوگیری می کند و کوتیکول را بسته و سالم نگه می دارد. بسیاری از محصولاتی که در بازار هستند می توانند تناسب را مختل کنند PH مو قلیایی بودن بیش از حد می تواند باعث باز شدن لایه های کوتیکول شود، در حالی که اسیدی بودن بیش از حد باعث کوچک شدن و کشیدگی بیش از حد کوتیکول می شود.

کدام محصول با عدد PH برای موهای من مناسب است؟

مدیر و سخنران آکادمی RB


هر آنچه که باید در مورد PH مو بدانید

ارزش صحیح را حفظ کنید PH مو و پوست سر برای سلامت کلی مو ضروری است و شما می توانید این کار را با استفاده از محصولات موی مناسب انجام دهید. PH موخودت را کنترل کن

آشنایی با PH خنثی