نکات مربوط به اجرای سقف کاذب و کناف

نکات مربوط به اجرای سقف کاذب و کناف

سقف های کاذب ساده یک تماد بی آلایش و در عین حال شیک بودن را به فضا القا می کند امروزه طراحان این سقف ها را به صورت رنگ خالی رها نمی کنند این سقف ها در انواع تایل های سقف ساده , تایل های گچی , حصیر و تخم مرغی آماده و اجرا می شوند . سقف کناف کلاسیک با ایده خطوط گرد و سیال یکی از زیباترین مدل های سبک کلاسیک است از این نوع می توان در فضای اتاق نشیمن , اجرای کناف سقف پذیرایی و اتاق خواب و یا حتی در برخی موارد در آشپزخانه ها استفاده نمود این نوع رنگ های متنوعی دارد . اگر با روانشناسی رنگ ها آشنایی نسبی داشته باشید میدانید که انتخاب یک رنگ مناسب برای دیوار و سقف و یا طرح کاغذ دیواری چقدر میتواند تاثیر داشته باشد . در مشاوره خرید کاغذ دیواری ما نگاهی بلند مدت به 10 سال دیگر منزل شما داریم . در این مسئله ما تجربیات خود را مرور میکنیم که تا کنون چه طرح هایی برای کوتاه مدت مورد پسند بوده است .

  • کناف‌کاری سقفروش جدیدی است که در سال‌های اخیر برای زیباسازی سقف در دکوراسیون داخلی ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری و غیره رواج پیدا کرده است.
  • بعد از اتمام نصب کناف، باید برای برق‌کشی و نصب روشنایی و نقاشی ساختمان هم هزینه‌ای در نظر بگیرید.
  • اتصال F47 های باربر بالایی به F47 های پانل خور پایینی به وسیله­ی کلیپس های اتصالِ خم شده، انجام میشه که در تصویر زیر این کلیپس رو در محل اتصال دو قطعه می­بینیم.
  • بنابراین با کاهش بار مرده ساختمان ، از تأثیر نیروی زلزله بر ساختمان کم می شود.

بررسی ارتفاع کف تا سقف تا مطمئن شد که ارتفاع آنقدر هست که بتوان روی آن سقف کناف نصب کرد . انتخاب درست سازه استاد برای عملکرد مناسب دیوار با توجه به محدودیت هایی که از نظر ضخامت دیوار وجود دارد الزامی است. برای استحکام بیشتر دیوار می توان از کاهش فاصله استادها و یا قوطی کردن دو عدد سازه استاد سود برد. در زمانی که بخش فوقانی و مجاور سقف دیوار اجرا شده در معرض خمش و یا حرکات سازه ای قرار دارد. سازه U با طول بال بلند جایگزین سازه های U با ارتفاع بال معمولی می شود. نوع ساختار با توجه به قرارگیری در منطقه نصب دارای مشخصات متفاوتی است .

زیرا بتونه کاری کمی زمان می خواهد به این ترتیب باید با استفاده از مواد بتونه قسمت هایی از سقف را که دارای شکاف های بزرگ و حتی ریز است پر کنید تا بعدا برای رنگ کاری آن با مشکلاتی مواجه نشوید. در واقع برای پرشدن درز ها از نوار درزگیر استفاده می شود و عملیات بتونه کاری در دو مرحله پایان می پذیرد. مهمترین عاملی که در بتونه کاری مورد توجه قرار می‌ گیرد میزان آب مصرفی و دمای محیط است‌.

بتونه درزگیر کناف :

دیوارهای جداکننده کناف ایران دیوارهایی غیرباربر است که شامل یکسری قاب های فلزی می باشد که صفحات روکش دار گچی به وسیله پیچ مخصوص بر روی آن نصب می شود. سطح این صفحات به وسیله بتونه و نوار مربوطه درزگیری شده به طوری که در انتها یک سطح پارچه و بدون درز خواهیم داشت که قابلت رنگ آمیزی و یا هر نوع پوشش نهایی دیگر را خواهد داشت. در حقیقت تا به این جا باید دقت کنید که نحوه اجرای سقف کناف باید با دقت بسیار بالایی انجام شود و پانل ها در فواصل معینی نسبت به هم متصل شوند. بعد از آن پانل ها بر روی باربر نصب می شوند و در مراحل بعدی عملیات زیر سازی را به خوبی با دقت بالا انجام می دهند.

تیم های نصب و اجرای سمیران آماده ارائه خدمات اجرای محیط های دکوراسیون شما هستند. طراحی این سازه ها معمولا در کاتالوگ شرکت، توسط مشتریان و با در نظر گرفتن اکثریت سلیقه ها و تنوع بسیاری انتخاب میشود. پس از آویز کردن سازه های حمال با فاصله های 50 سانتی متری، پانل ها را مستقیما به این سازه های حمال نصب می کنیم. در هنگام استفاده از نبشی های غیرباربر سازه پنل خور را در فاصله 10 سانتی متری نبشی اجرا می کند. و زمانی که نبشی ها باربر باشند فاصله سازه پنل خور تا نبشی 50 سانتی متر می باشد. پانل‌های یاد شده دارای صفحاتی به ضخامت متغیر بوده و هر کدام از آن‌ها قابلیت اجرایی خاص خود را خواهند داشت.

هرآنچه در مورد نورپردازی کناف سقف باید بدانید

اگر تزئین و دکوراسیون خانه برای شما اهمیت دارد ولی در کنار آن نمی خواهید چندان هزینه کنید، سقف کناف یکی از بهترین گزینه ها برای بهره بردن است. این مدل از سقف ها توانسته اند مزیت ها و ویژگی های بسیار زیادی را به خود اختصاص دهند که در ادامه به بررسی تمامی آن ها بپردازیم. تایل های با روکش P.V.C نیازی به رنگ آمیزی نداشته و بدین ترتیب سرعت کار بالا می رود. تایل های گچی ساده فاقد خاصیت جذب صوت می باشند.این تایل ها در دو نوع بدون روکش و روکش دار تولید و عرضه می گردند.

در این مرحله بهتر است شما را با مفهومی بسیار کاربردی و مهم در خصوص یکی از مهم ترین محصول مورد استفاده در سقف های کاذب آشنا سازیم. رابیتس در واقع محصولی است که از کشش عرضی و پرس ورق های گالوانیزه تهیه و تولید می شود. اگر نیاز به سقف کاذب برای آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی داشته باشیم.

صفحات روکش دار گچی در محل کارخانه بنا به میزان ضخامت در بسته های ۲۰ ̜ ۵۰ ̜ ۶۰ ̜ ۹۰ ̜ ۱۱۰ ̜ ۱۴۰ تایی قرارگیری بسته صفحات در طبقات ̜ جهت حمل به نقاط مختلف طبق از چرخ دستی و دستگیره حمل استفاده می شود. سقف کناف از متریال های جدیدی است که با توجه به پیشرفت تکنولوژی روز تولید شده است. اینگونه از محصولات از جمله مصالح ساختمانی نوین به حساب می‌ آیند که به طور گسترده در صنایع ساختمانی مورد استفاده قرار می‌ گیرند و به علت ویژگی ها و قابلیت های منحصر فردی که دارند جزوه محصولاتی به حساب می‌ آیند که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. شما می‌توانید اینگونه از مصالح ساختمانی نوین را جایگزین متریال های قدیمی کنید. زیبایی ، دوام و کارایی اجرای سقف و دیوار کاذب توسط متخصصین این رشته ساختمانی میتواند تاثیر فوق العاده ای در نمای اجرای کار داشته باشد. به این دلیل که باید بدانیم متریال سقف اصلی ( سقف تیرچه بلوک ، سقف دال بتنی ، سقف عرشه فولادی ، سقف طاق ضربی و … ) چیست و با توجه به آن از میخ و چاشنی یا پیچ سرمته دار یا پیچ ورول پلاک در اجرای کناف استفاده کنیم.

با اجرای دو لایه قاب فلزی با فاصله از یکدیگر، می توان از فضای به وجود آمده جهت عبور تاسیسات الکتریکی و مکانیکی استفاده نمود. قرارگیری تاسیسات در فضای خالی دیوار،علاوه بر رفع مسئله خوردگی و کاهش هزینه تعمیرات، دسترسی به تاسیسات و تعمیرات و نگهداری را در مرحله بهره برداری آسان می کند. از دیوارهای گچ برگ (کناف) به علت سهولت در برش و همچنین انعطاف پذیری معماری بسیار بالا می توان طرح های مختلف دکوراتیو و دیزاین داخلی را پیاده و اجرا نمود. سقف های کاذب کناف آکوستیک یا سقف کاذب جذب کننده صدا در فضا های پر سرو صدا مانند سینما، سالن اجتماعات، فروشگاه های بزرگ و …