میکاپ اسموکی چیست و چگونه انجام می شود؟ آموزش ساده و کاربردی

ابتدا از پرایمر یا کانسیلر چشم به عنوان پایه روی پلک خود استفاده کنید. پلک و استخوان نزدیک ابروی خود را با کانسیلر بپوشانید. این کار از تغییر آرایش در طول روز جلوگیری می کند. بعد از کانسیلر یا پرایمر چشم، سایه میانی را روی پلک خود لکه دار کنید.

با گذشت زمان، آرایش دودی تنها به فیلم ها محدود نشده و بازیگران و خوانندگان در مراسم های مهم از این گریم استفاده کرده اند. مانند کایرا ناتلی، جنیفر لوپز و بیانسه که به خاطر آرایش دودی و زیبای خود بسیار مورد توجه قرار گرفتند.

آرایش دودی تیره

آخرین کلمه

سایه متوسط ​​قسمت اصلی چشم شما خواهد بود. این سایه نمای اصلی چشمان شما را نشان می دهد. برای پوشش بهتر، توصیه می شود از رنگ قهوه ای که نه خیلی تیره و نه خیلی روشن باشد و یا از رنگ بژ استفاده کنید.

2- پلک های خود را با سایه چشم بپوشانید

برای آرایش دودی خود می توانید از رنگ های رنگین کمانی گرم، سرد و تیره استفاده کنید. این ترکیب رنگ های زیبا آرایش شما را متفاوت تر نشان می دهد. همچنین در روش های جدیدتر گاهی برای ایجاد جذابیت بیشتر از سایه چشم های فلزی مانند نقره ای، طلایی و مسی برای گوشه چشم استفاده می شود.

برای آرایش دودی از چه لوازمی استفاده کنیم؟

لوازم آرایش اسموکی

برخی از سبک های آرایش به ما کمک می کنند تا بهترین انتخاب را برای مهمانی ها یا رویدادهای مهم داشته باشیم. آرایش دودی یکی از آن سبک های جذاب است. آرایش اسموکی چشم ها را برجسته می کند و زیبایی آن ها را دو چندان می کند. برای مثال با رژ لب قرمز، آرایش چشم دودی و لباس مشکی کوتاه استایل خاصی خواهید داشت. البته اگر به دنبال آرایش ملایم تری هستید، ما آرایش چشم روباهی را توصیه می کنیم. در مقاله زیر با جزئیات بیشتری توضیح دادیم که میکاپ اسموکی چیست و چگونه انجام شود.

آموزش گریم
دانستن ویژگی های انواع ریمل به شما در انتخاب بهترین محصول آرایشی کمک می کند.

آموزش آرایش اسموکی

این سبک آرایش به مصر باستان برمی گردد. مصری ها علاقه زیادی به استفاده از لوازم آرایشی در زندگی روزمره خود داشتند. آنها با استفاده از سرم چشم و پودر سنگ معدنی خرد شده جذابیت زیادی در چشمان خود ایجاد کردند. اعتقاد دیگر آنها این بود که برای جلوگیری از عفونت چشم و دفع ارواح شیطانی روی چشمان خود آرایش کنند.

آرایش دودی الیزابت تیلور

الیزابت تیلور در فیلم Cleo Patra با سایه چشم آبی تیره و خط چشم پررنگی که در آرایش خود استفاده کرده بود، توجه این آرایش را در صنعت مد به خود جلب کرد. پس از آن سایر بازیگران نیز از گریم اسموکی برای فیلم های خود استفاده کردند. مانند میشل فایفر که در فیلم بازگشت بتمن گریم جالبی داشت.

در ادامه می توانید آرایش های دودی زیبای دیگر سلبریتی ها و مدل ها را مشاهده کنید. برای اجرای این آرایش ها از سبک ها و ترکیب رنگ های زیبا در سایه چشم، رژ لب و رژگونه استفاده شده است.

عکس آرایش دودی
عکس آرایش اسموکی کیرا ناتلی
آرایش دودی ساده
آرایش چشم افراد مشهور
آرایش زیبایی صدف دودی
آرایش زیبایی صدف دودی
آرایش اسموکی دخترانه
آرایش دودی
آرایش لایت اسموکی
آرایش لایت اسموکی
آرایش عروس دودی
آرایش با سایه و رژ لب براق
آرایش دودی جذاب
آرایش دودی جذاب

تاریخچه آرایش دودی

3- پالت سایه ها که دارای ویژگی های زیر است:

سایه چشم که به عنوان رنگ پایه عمل می کند. سایه چشم با رنگ تیره تر برای عمق بخشیدن به چشم ها و رنگ متالیک برای ایجاد تضاد خوبی با رنگ تیره.

در این مرحله نوبت به سایه اصلی می رسد که انتخاب کرده اید. تیره ترین سایه را روی قسمت بالای چشم بزنید، اما آن را روی تمام پشت چشم لک نکنید. برای این سایه، بیشتر روی قسمت بیرونی چشم خود تمرکز کنید و سایه چشم را به صورت نیم دایره ای بزنید. همین کار را برای قسمت پایین چشم خود انجام دهید. سایه سیاه را به صورت نیم دایره پهن کنید. توجه داشته باشید که سایه به چشم و نزدیک بینی پخش نشود.

3- خط چشم و ریمل را روی چشمان خود بزنید

به دلیل استفاده از سایه چشم تیره و خط چشم تیره، این تکنیک آرایش را دود می نامند. معمولا سایه های مشکی و خاکستری رنگ های رایج در این چیدمان هستند. البته از رنگ های دیگر از پالت سایه نیز استفاده می شود. بسته به سبک آرایش و سلیقه شخصی، سایر سایه های تیره نیز محبوب هستند.

آرایش دودی چیست؟
در آرایش دودی برای ایجاد جلوه بیشتر از رنگ هایی استفاده کنید که مکمل سایه های دیگر هستند. اگر در مرحله قبل آرایش کلاسیک را انتخاب کرده اید، رنگ های طلایی و نقره ای انتخابی عالی محسوب می شوند. سایه های صورتی، نارنجی و آبی ترکیب خوبی برای آرایش با تم روشن خواهند بود.

جذاب ترین عکس های آرایش دودی

4- ریملی که به خوبی مژه های شما را بپوشاند.

1- پرایمر یا کانسیلر چشم

در این مرحله خط چشم را داخل و بالای چشمان خود بکشید. لازم نیست نگران خراب شدن خط چشم خود باشید. با ادامه آرایش این ایرادات برطرف می شود. این بار تیره ترین سایه را به سمت بالا و در امتداد خط مژه ترکیب کنید. سایه را فقط روی قسمت بیرونی چشم بزنید و قلم مو را به صورت نیم دایره حرکت ندهید. در مرحله آخر به مژه هایتان ریمل بزنید و با ریمل به قسمت پایین مژه هایتان حجم دهید.

چه رنگی برای سایه چشم در آرایش دودی بهتر است؟

آرایش Smokey Shine


ثبت نام و مشاوره رایگان

آرایش چشم دودی چیست؟

آرایش اسموکی ممکن است تکنیکی دشوار به نظر برسد، اما به راحتی روی صورت اعمال می شود. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا آموزش قدم به قدم آرایش اسموکی را مشاهده کنید.

1- آماده سازی چشم

موارد زیر ابزارهای مهمی برای آرایش چشم دودی هستند.

با در نظر گرفتن همه طرح های مختلف آرایش، آرایش چشم دودی با تکنیک خاص خود به هر نوع چهره زیبایی می بخشد. ضمن اینکه با تنوع در اجرای این آرایش با هر لباس و پوششی هماهنگ می شود. در سال های اخیر، هزاران نفر از افراد مشهور انواع طرح های آرایش دودی را انجام داده اند و تغییرات جالبی در آنها ایجاد کرده اند. از این آرایش ها می توان ایده های زیادی گرفت.

منبع: who.com.au

2- خط چشم تیره رنگ مشکی یا قهوه ای

اگر به دنبال آرایش دودی کلاسیک هستید، رنگ های مشکی، خاکستری و قهوه ای تیره بهترین انتخاب برای سایه متوسط ​​هستند. همچنین سایه های قرمز تیره، بنفش و سبز گزینه های خاصی برای آرایش با تم روشن در نظر گرفته می شوند.