مفاهیم پایه در بازار فارکس آکادمی سرمایه

یکی از راههای تعیین حد سود و حد ضرر بر اساس حمایت و مقاومت است، برای مشاهده کامل متن کلیک کنید. پس از آنکه با انواع الگوهای شمعی ژاپنی آشنا شدید حال نوبت آموزش معامله گری با این الگوهاست، برای مشاهده کامل متن کلیک کنید. حتما میدانید که بازار فارکس یک بازار دوطرفه است یعنی معاملات هم در خرید و هم در فروش، برای مشاهده کامل متن کلیک کنید. برای معامله در بازار فارکس دستورات معاملاتی متنوعی وجود دارد، برای مشاهده کامل متن کلیک کنید. صفر تا صد بازار فارکس را توسط تیمی حرفه‌ای که سابقه‌ای درخشان از سال 2007 در بازارهای مالی دارند را تجربه کنید. معامله‌گران بازارهای مالی منجمله بازار فارکس همواره بزرگترین مشکل یعنی آموزش فارکس بصورت صحیح را تجربه کرده اند.

اهرم در فارکس چیست؟

با مطالعه این درس خواهید دانست که معایب و مزایای کم و زیاد کردن یا حجم پوزیشن چه چیزهایی خواهد بود. در این درس خلاصه و مروری خواهیم داشت بر کلیه مباحث مطرح شده در خصوص یک برنامه معاملاتی مفید و موثر. پیش از مطالعه ادامه دروس اطمینان حاصل کنید تمامی موارد و نکات مربوط به طراحی یک برنامه معاملاتی را در ذهن خود دارید. در این درس به اهمیت ابزار مورد استفاده هنگام معاملات خواهیم پرداخت.

مفاهیم پایه در بازار فارکس آکادمی سرمایه

رسابورس یک وبسایت آموزشی با هدف تکمیل دانش معاملاتی است و هیچگونه مسئولیتی نمیپذیرد. ممکن است اینگونه فکر کنید که برای ورود به این بازار به پول خیلی زیادی نیاز دارید. بروکرهای فارکس، حجم های مینی و میکرو هم ارائه میدهند تا افرادی که سرمایه زیادی ندارند بتوانند حجم متناسب با سرمایه خود را بزنند.

برای مثال، ممکن است یک وبسایت این خبر را درج کند که قیمت بسته شدن دلار ایالات متحده آمریکا در مقابل دلار کانادا در معاملات چهارشنبه کاهش یافته است. قیمت اعلام شده، قیمت بسته‌شدن در یکی از بازارهای زیرمجموعه فارکس است. اگر بازار طبق انتظار معامله‌گر عمل کند، او چند ساعت بعد میزان یوروی خریداری شده را با قیمت خرید به بروکر می‌فروشد. تفاوت بین نرخ تبدیل ارز خرید و فروش می‌تواند برای سرمایه‌گذار سود یا ضرر ایجاد کند. به صورت کلی، جفت‌ ارزهای متقاطع یا کراس، جفت ارزهایی هستند که یکی از طرفین آن‌ها دلار ایالات متحده آمریکا نیست.

به واحد اندازه گیری برای بیان تغییر در نرخ تبادل میان یک جفت ارز، پیپ college delta گفته می شود. این نرخ معمولا با four رقم اعشار نمایش داده می شود که آخرین رقم اعشار آن نمایانگر یک پیپ است و اگر نرخ تبادل با 5 رقم اعشار نمایش داده شود، آخرین رقم آن یک پیپت خواهد بود. ویژگی مهم دیگر استفاده از ضریب اهرمی یا لوریج در این معاملات است. بدین معنی که شما بدون این که هزینه کامل معامله ایی را پرداخت کنید، می توانید وارد معامله شده و به اندازه مبلغ واقعی در قرارداد سود کنید. به همین دلیل بود که در معاملات CFD عنصر زمان را از قرارداد حذف کردند. بنابراین در مثالی که در بالا اشاره کردیم شما در هر زمان که فکر می کنید سهام گوگل به قیمت زیر 200 دلار می رسد، می توانید اقدام به خرید کنید و معامله را ببندید.

  • بیش از 2,000,000 معامله کننده درحال حاضر سرمایه‌گذاری‌شان را با Alpari انجام می‌دهند.
  • به عبارتی، دلار را از صرافی قرض گرفته و بعد از کسب سود، اصل پول را بازگردانده و سود را برای خود بر می‌دارید.
  • اگر به عنوان تریدر فعالیتتان در بازار را شروع کرده باشید یا از قدیمی‌های بازار فارکس باشید، فارکس فکتوری از اولین وبسایت‌هایی است که با آن آشنا شده‌اید.
  • دولت ها برای پرداخت های تجاری بین المللی و جابجایی ذخایر ارزی شان نیاز به بازار فارکس دارند.

همان‌طور که در تعریف سواپ بیان کردیم، یکی از دلایل انجام سواپ توسط معامله‌گران ایجاد بدهی کمتر است. برای مثال، شرکت اروپایی A از شرکت آمریکایی B، به مبلغ ۱۲۰ میلیون دلار وام می‌گیرد و به صورت یک‌جا، شرکت آمریکایی از شرکت اروپایی ۱۰۰ میلیون دلار استقراض می‌کند. این سواپ بر اساس نرخ نقدی ۱٫۲ دلار صورت گرفته که توسط «نرخ بین‌بانکی لندن» (London Interbank Offered Rate | LIBOR) تعیین شده است.

در مقابل با استفاده از کیف پول‌های یکسان توسط میلیون‌ها تریدر تمامیت این رمز ارز تأیید می‌شود. در انتخاب فارکس یا بیت کوین از این حیث باید عنوان کرد که بازار فارکس شبیه به دیگر بازارهای سهام خارج از بورس است. در حالیکه پیش فرض (قرارداد) طرف معامله ممکن است خطر بزرگی نباشد، اما باز هم احتمال خطر در بازار وجود دارد.

با ثبت هر قله جدید در نمودار قیمت، تریلینگ استاپ نیز به سمت بالا حرکت می‌کند. زمانی که تریلینگ استاپ به سمت بالا حرکت کند، دیگر نمی‌توان آن‌را به سمت پایین حرکت داد. تغییرپذیری تریلینگ‌استاپ از سفارش حد ضرر ثابت بیشتر است زیرا به صورت خودکار جهت قیمت سهم را دنبال می‌کند و مانند حد ضرر ثابت نیاز به تغییر به صورت دستی نیست. «تریلینگ استاپ» نوعی سفارش توقف است که معامله‌گر می‌تواند آن‌را در درصد یا مبلغی تعریف‌شده نسبت به قیمت یک دارایی در بازار تعیین کند. برای پوزیشن‌های خرید یا «لانگ» ، معامله‌گر تریلینگ‌استاپ را پایین‌تر از قیمت فعلی بازار قرار می‌دهد. «ارز نقل‌شده» -ارز قیمت‌گذاری‌شده یا ارز مقابل- دومین نام اعلام شده در جفت ارز فارکس است.

در بازار فارکس چه چیزی معامله می شود؟

اگر پوزیشن بازشده معامله‌گری، خرید ارز معینی باشد، معامله‌گر می‌تواند با فروش آن ارز، پوزیشن را ببندد. همچنین، اگر پوزیشن باز‌شده معامله‌گر فروش ارز باشد، معامله‌گر امکان بستن پوزیشن را با خرید آن دارد. در آگوست سال ۱۹۷۱ میلادی، «ریچارد نیکسون» -رئیس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا-تبدیل دلار به طلا را به صورت موقتی تعلیق کرد. این اتفاق به علت شکست سیستم ارز ثابت رخ داد و به اتمام «سیستم برتن وودز» انجامید. با سلام و تشکر از شما دوست عزیز، در رابطه با مشکلی که مطرح فرمودید باید گفت علت این سردرگمی ناشی از عدم داشتن نظم و ثبات معاملاتی است. همانطور که می دانید یکی از نکات ضروری جهت رسیدن به موفقیت در معامله گری، داشتن نظم می باشد.

با مطالعه این درس همچنین خواهید دانست که برای تست و آزمایش جامع یک سیستم معاملاتی چه باید کرد. در این درس مروری خواهیم داشت بر تمامی سبک های مطرح شده در دروس گذشته. با مطالعه این درس بطور مختصر با سبک های مختلف معاملاتی و ویژگیهای هر یک بصورت اجمالی آشنا خواهید شد.