مراحل بافت مو با روبان، فوق العاده ساده و شیک

3- بافت مو مانند یک اثر هنری است، پس اگر زمان زیادی را صرف بافت مو می کنید تعجب نکنید. به خصوص اگر برای اولین بار است که موهای خود را بافته می کنید.

بافتن مو روشی جالب و عالی برای زیبایی مو و ثابت نگه داشتن آن است. این تکنیک مدل مو ساختارهای ساده و پیچیده ای دارد و می توانید به روش های مختلف اکسسوری های جالبی به موهای خود اضافه کنید. یکی دیگر از مدل های محبوب مو، کش مو است که در برخی از طرح های مو از بافت مو نیز استفاده می شود. بافت موی جلویی، بافت موی مکزیکی و بافت موی بی نهایت تنها بخشی از طرح های خاص بافت مو هستند. در مطلب زیر روش جالب بافت مو با روبان را مشاهده می کنید.

آموزش بافت مو

برای فرم دادن به موهای پشت سر، وقتی دو طرف موها بافته شد، یک طرف موها را در طرف دیگر قرار دهید و با کش ببندید. سپس قسمت پایینی مو را جدا کنید. برای پرپشت شدن موها، موهای نزدیک بافت را شل کنید. بافت مو را کمی باز کنید تا حجیم تر به نظر برسد.

مرحله ششم (نهایی)

برای بافت سمت دیگر سر موها را مانند مراحل قبل تقسیم کنید. قسمت چهارم را از روی قسمت سوم رد کنید و از زیر روبان رد کنید. حالا قسمت اول مو را که نزدیک صورت است از قسمت چهارم رد کنید و سپس از روی نوار رد کنید. سپس قسمت سوم را روی قسمت اول قرار دهید و یک دسته کوچک مو به آن اضافه کنید. حالا روبان را روی این قسمت از مو رد کنید.

و سپس به موهای قسمت نزدیک صورت اضافه کنید. سپس موها را از زیر قسمت سوم رد کنید و سپس از روی روبان رد کنید. به همین ترتیب تا انتهای مو ادامه دهید و با کش محکم کنید.

گام پنجم

1- بافت مو با موهای شانه شده بدون گره راحت تر است، بنابراین قبل از بافت موها را خوب بشویید و شانه کنید.


ثبت نام و مشاوره رایگان

بافت مو با روبان

۲- موها را محکم ببافید تا با رسیدن به انتهای مو شل نشوند. با این روش می توانید بافت مو را به دلخواه نرم کنید.

حالا قسمت سوم را از روی قسمت اول رد کنید و سپس یک دسته کوچک مو به آن اضافه کنید. نوار را از روی قسمت سوم رد کنید. مقداری مو از موهای بالای شقیقه به قسمت چهارم اضافه کنید و از زیر قسمت سوم رد کنید سپس از روی نوار رد کنید. همین مراحل را تا آخر ادامه دهید.

سطح سوم

منبع: یوتیوب

برای شروع، فقط قسمت جلوی مو را از وسط جدا کنید و موها را تا پشت سر به دو قسمت تقسیم نکنید. سپس قسمت کوچکی از پشت مو را با یک شانه جدا کنید. یک تافت کوچک بزنید سپس از یک شانه برای حجم دادن به موها استفاده کنید. سپس یک روبان، یک روسری کوچک یا هر چیزی که دوست دارید انتخاب کنید. بهترین کار این است که روبان با لباسی که می پوشید مطابقت داشته باشد. روبان را از وسط تا کنید و آن را بالای سر قرار دهید. سپس سر روبان را با دو گیره جلوی موها محکم کنید.

مرحله دوم

شاید بافتن مو با روبان تکنیک سختی به نظر برسد اما با تمرین و کمی دقت می توان این الگو را به راحتی اجرا کرد. روبان را به عنوان یک تار مو در نظر بگیرید که با مو بافته شده است. مدل دیگری که اکسسوری به بافت مو اضافه می کند، بافت مو با کاموا است که مو را شیک و زیبا می کند.

مرحله اول

قسمتی از مو را که با کش بسته اید با روبان ببندید تا زیباتر شود. سپس با یک شانه کوچک روی موها را بپوشانید تا متراکم شوند. پس از انجام دادن پشت مو، گیره ها را از روی نوار جدا کنید. در نهایت قسمت جلوی مو را با تافت حالت دهید.

اظهارات پایانی

مراحل بافت مو را به ترتیب ادامه دهید. هنگام بافتن موها، مانند مرحله قبل، یک دسته کوچک از موها را یک بار در سمت چپ و یک بار در سمت راست به بافت اضافه کنید. وقتی از انتهای موها کمی فاصله گرفتید، موها را با کش ببندید تا باز نشوند.

مرحله چهارم

موها را به سه قسمت تقسیم کنید. دو قسمت پشت روبان و یک قسمت جلوی سر که در واقع توسط روبان به چهار قسمت تقسیم می شود. قسمت چهارم مو را روی قسمت سوم رد کنید. سپس قسمت سوم (روبان) را از روی قسمت چهارم رد کنید. و سپس قسمت اول مو را از زیر قسمت چهارم رد کرده و سپس از روی قسمت سوم (روبان) رد کنید.