مایع ناخن چیست و چگونه استفاده می شود؟ (نکات بسیار مهم)


دنیای مد ناخن با انواع کاشت ناخن، لاک ها و لوازم جانبی بسیار متنوع شده است. با مدل کاشت ناخن طبیعی، مدل ناخن سفید و بسیاری مدل های دیگر می توانید زیبایی ناخن های خود را چند برابر کنید. یکی از ویژگی های کاشت ناخن این است که علاوه بر طرح های مختلفی که می توان روی ناخن ها اعمال کرد، می توانید مشخص کنید که ناخن هایتان کوتاه یا بلند کاشته شود. در این بین، مهم است که بدانید دقیقا از چه نوع محصول کاشت ناخن استفاده می کنید. مایع ناخن که به عنوان مونومر نیز شناخته می شود، معمولاً با پودر پلیمر ترکیب می شود و یک ماده ضروری برای کاشت ناخن اکریلیک است. در مقاله زیر با مایع مخصوص ناخن و نحوه استفاده از آن بیشتر آشنا خواهید شد. با ما بمان.

آموزش ناخن زدن


ثبت نام و مشاوره رایگان

مایع ناخن یا مونومر چیست؟

مونومر ماده ای با ترکیب شیمیایی ساده است که می تواند پلیمریزه شود. در صنعت ناخن از این اصطلاح برای مایع ناخن استفاده می شود و برای کاشت ناخن اکریلیک یا … انواع مختلفی از ناخن های مایع یا مونومر وجود دارد که رایج ترین آنها مونومرهای مبتنی بر EMA هستند.

انواع مایع برای ناخن

مایع ناخن یا مونومر چیست؟

دانستن مایعات مختلف می تواند به شما کمک کند هنگام خرید بهترین انتخاب را داشته باشید و با مراقبت از کاشت ناخن، عمر آنها را افزایش دهید. انواع مایعات عبارتند از:

مایع ناخن MMA

استفاده از مونومر مایع خشک نشده متیل متاکریلات (MMA) در صنعت ناخن ممنوع است زیرا منجر به تولید یک پلاستیک جامد پلیمریزه سخت می شود که برای ساختار ناخن بسیار سخت در نظر گرفته می شود. استفاده از مونومر MMA از اواسط دهه 1970 در صنعت ناخن محدود شده است. اگرچه این مایع یک محصول ممنوعه است، اما همچنان در برخی از سالن های غیر استاندارد استفاده می شود زیرا هزینه آن به طور قابل توجهی کمتر از مونومرهای مبتنی بر MMA است. ‘EMA .

مایع ناخن EMA

انواع مایع برای ناخن

اتیل متاکریلات (EMA) نوعی مایع ناخن است که به طور گسترده در کاشت ناخن اکریلیک استفاده می شود. با استفاده از این مایع می توانید زمان آماده سازی کاشت ناخن، انعطاف پذیری، چسبندگی، زرد شدن ناخن ها، شفافیت، رنگ و بو را کنترل کنید.

بهترین نوع مایع برای ناخن چیست؟

بهتر است از این مایع به دلیل مواد سمی موجود در مایع MMA استفاده نکنید و استفاده از آن آسیب زیادی به ناخن های شما وارد می کند. از طرفی EMA مایع کاملاً ایمن و غیر سمی است و برای کاشت ناخن گزینه ایده آلی محسوب می شود. با توجه به اینکه این نوع مایعات بوی تند دارند، بهتر است هنگام استفاده پنجره های اتاق خواب خود را باز کنید تا تهویه مناسبی وجود داشته باشد.

مایعات به چند دسته تقسیم می شوند؟

چند نوع مایع ناخن وجود دارد؟

به طور کلی مایعات به سه دسته تقسیم می شوند که در ادامه می خوانید:

1- مایع با حداکثر چسبندگی

حدود 2 دقیقه طول می کشد تا این نوع مایع خشک شود. برای استفاده از این محصول نیازی به پرایمر ندارید. برای مبتدیان و بدون تکنولوژی لیفت مناسب است.

2- مایع با سرعت بالا

استفاده از مایع برای ناخن

این مایع در کمتر از 2 دقیقه خشک می شود. ایده آل برای انجام هنر ناخن و مناسب برای حرفه ای ها یا افرادی که به سرعت با اکریلیک کار می کنند. برای استفاده از این محصول به پرایمر نیاز دارید.

3- مایع با سرعت متوسط

این مایع برای مبتدیان نیز انتخاب خوبی است زیرا سرعت خشک شدن آن کمی بیش از 2 دقیقه است و ماندگاری زیادی دارد. این ویژگی به شما کمک می کند تا زمان بیشتری برای کار طراحی کاشت ناخن داشته باشید. همچنین برای ناخن هایی که در محیط های گرم کار می کنند بسیار مناسب است. برای استفاده از این مایع به پرایمر نیاز دارید.

اهمیت خرید مایع با کیفیت

اهمیت خرید مایع با کیفیت

یک باور رایج این است که کیفیت همه محصولات مشابه است، اما برخی از تولیدکنندگان اقلام ارزان‌تری تولید می‌کنند و محصولات اکریلیک خود را به عنوان مارک‌های گران‌تر عرضه می‌کنند. در حالی که برای محصولات ارزان قیمت از فرمول های پایه با حداقل مقدار مواد تخصصی استفاده می شود. افزودنی های ویژه مانند اصلاح کننده ها، کاتالیزورها و عوامل مرطوب کننده باعث افزایش عملکرد و کارایی سیال می شوند. از طرف دیگر، این مواد می توانند بسیار گران باشند. فروشگاه های واسطه و خرده فروش های اینترنتی مرکز توزیع محصولات تجاری بدون نام هستند. بنابراین برای خرید بهترین مواد، بهتر است ابتدا در مورد برند مورد نظر تحقیق کنید و سپس مواد را از مراکز مستقیم و توزیع کنندگان معتبر خریداری کنید.

مایع ناخن چگونه استفاده می شود؟

مایع ناخن چگونه استفاده می شود؟

استفاده از مایع ناخن در منزل روشی تقریبا ساده است و با کمی دقت و حوصله می توانید به بهترین نتیجه برسید و هر زمان که بخواهید کاشت ناخن را انجام دهید.

آماده سازی کاشت ناخن

اولین قدم خرید ابزار ناخن اکریلیک با کیفیت خوب است. برخی از ابزارهای مورد استفاده عبارتند از: مایع ناخن، پودر و برس. همانطور که قبلاً گفتیم هنگام خرید به این نکته توجه کنید که نباید مایع ناخن MMA را برای آماده سازی خریداری کنید.

استفاده از نوک یا فرم دهنده برای ناخن

استفاده از نوک یا فرم دهنده برای ناخن

نوک یا اولی را روی ناخن های خود قرار دهید. دو ظرف بردارید و مایع ناخن و پودر ناخن را در این دو ظرف جداگانه بریزید. سپس برس را به آرامی در مایع فرو کنید و آن را روی ناخن های خود بکشید. همچنین مطمئن شوید که از پودر بیش از حد استفاده نکنید، باید نسبت متعادلی از مواد وجود داشته باشد.

از ترکیب استفاده کنید

با یک برس به آرامی اکریلیک را به ناخن های خود بزنید. همچنین به یاد داشته باشید که برس را بعد از هر ناخن پاک کنید و سپس مخلوط را بمالید. وقتی ناخن هایتان تمام شد، بگذارید خشک شوند. بعد از 10 دقیقه کاشت ناخن اکریلیک شما آماده است. در نهایت ناخن های خود را با هر رنگی که می خواهید طراحی کنید و از زیبایی آن لذت ببرید.

آخرین کلمه

توجه به این نکته ضروری است که برای یک کاشت ناخن زیبا و حرفه ای استفاده از مایع مناسب حرف اول را می زند و عامل کلیدی در دستیابی به یک مانیکور اکریلیک براق و زیبا است. پس از انتخاب بهترین مایع، تمام مراحل ذکر شده در بالا را انجام دهید و ببینید که ناخن هایتان بهتر از همیشه به نظر می رسد.

منبع: حلزون ها