رژ لب و انواع آن را بهتر بشناسیم

موم کاندلیلا از ساقه یک درخت مکزیکی استخراج می شود . رژلب یا ماتیک یک فراورده آرایشی است که شامل مواد رنگی، قهوه، روغن، موم و نرم کننده می باشد . رژلب های مایع مرطوب کننده خوبی هستند و و برای افرادی که لب های خشکی دارند مناسب می باشند. رژلب ماژیکی: معمولا بافت بسیار سبکی دارند. دارای طیف بسیار وسیعی از رنگ ها می باشند و خاصیت مرطوب کنندگی دارند . خوشبو کننده ها: استفاده بیش از حد و اندازه از خوشبو کننده ها در رژلب ها خطرناک است. خوشبو کننده ها: برای اینکه رژلب از عطر و بوی دلپذیر برخوردار باشد از خوشبو کننده ها به مقدار خیلی کم استفاده می شود . زیرا خط لب باعث می شود که لب هایی زیبا را طراحی کنید و از بیرون زدگی رژلب نیز جلوگیری می کند . روغن: از اجزای تشکیل دهنده رژلب ها که حدود شصت درصد وزن آن ها را شامل می شود موم و روغن است. این نوع برق لب ها را بیشتر، دختران جوان می پسندند . رنگ و پوشش خاصی ندارد و برای آرایش روزمره دختران جوان بسیار مناسب است . این نوع رژلب پوشش مناسبی دارد و براق است.

دارای طیف بسیار وسیعی از رنگ ها می باشند و از ماندگاری بالایی برخوردار هستند. رژلب مات و ویژگی آن: امروزه محبوبترین نوع رژلب ها ، رژلب های مات در بین بانوان است که از پوشش دهی کامل و ماندگاری بالایی برخوردار است و بعد از استفاده لب ها را جذاب و یکدست نشان می دهد. لایه برداری: یکی دیگر از کار هایی که باید قبل از زدن رژلب انجام داد این است که لب هایتان را لایه برداری کنید این کار باعث می شود پوست های مرده و خشک لب ها از بین برود و در نهایت لب هایی زیبا و جذاب داشته باشید . شاید به نظر شما رژلب زدن کاری بسیار ساده و راحت به نظر برسد و احتیاجی به آموزش نداشته باشد اما اگر قواعد آن را رعایت کنید زیبایی شما دو برابر خواهد شد و آرایشی جذاب خواهید داشت که در ادامه به نکاتی در این باره میپردازیم. این محصول آرایشی یک خاصیت بسیار خوب هم دارد که زیبایی را افزایش می دهد . رژلب مدادی: رژلب های مدادی حمل آسانی دارند و به راحتی در یک کیف دستی کوچک جا می شوند.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد مجله خبری makeupa لطفا از سایت ما دیدن کنید.

بیشتر عروس خانم ها از آن استفاده می کنند . برق لب انواع بی رنگ و یا رنگی دارد که از نوع بی رنگ آن معمولا روی رژلب های جامد زده می شود تا لب ها از جذابیت بیشتری برخوردار شوند. می توانند استفاده کنند و کسانی که رنگ پوستشان گندمی است می توانند از رنگ های آجری ،قهوه ای روشن و مسی استفاده کنند و کسانی که رنگ پوستشان روشن و سفید است ، رنگ رژلب های صورتی ،گلبهی ، هلویی و قرمز بسیار مناسب خواهد بود . از معایب این مدل رژ لب این میباشد که فاقد قابلیت آبرسانی است و استفاده از این رژلب ،باعث خشک شدن لب ها می شود. رژ لب جامد: امروزه در دنیا انواع مختلفی از رژلب ها وجود دارد که رژلب جامد یکی از پر کاربرد ترین و عمومی ترین آنهاست که کاربردی آسان دارد . انتخاب رنگ رژ لب: برای انتخاب رنگ رژلب مناسب باید به جنس و رنگ پوست خود دقت کنید. خط لب: هرگز خط لب را فراموش نکنید . برق لب: همانطور که از نامش پیداست باعث براق شدن و درخشندگی می شود و به نوعی یک رژلب مایع محسوب می شود.

از نظر ماندگاری رژلب های مایع ماندگاری کمتری نسبت به رژلب های جامد دارند . معمولا چرب نیستند و از ماندگاری بالایی برخوردار هستند. سابقه استفاده از رژلب به مصر باستان بر می گردد زمانیکه رنگ رژلب ها را از حنا یا له کردن گل های رنگی بدست می آوردند. رژلب پالتی برس مخصوصی دارد که می تون با آن رنگ ها را مخلوط کرد . موم: عنصر شکل دهنده در رژلب ها موم است که به دلیل حالت پذیری زیاد از آن استفاده می شود در اکثر رژلب ها از سه نوع موم ، موم زنبور عسل ، موم گیاه کندلیلا و موم کارنابا استفاده می شود که موم کارنابا از برگ های نخل برزیلی گرفته می شود و معمولا گرانتر از بقیه موم هاست. رژ لب به عنوان بهترین و مهمترین ابزار آرایشی شناخته شده و در وسایل آرایشی اکثر بانوان یافت می شود و یکی از محصولات آرایشی است که دختران جوان و خانم ها علاقه زیادی به آن دارند که البته بی ضرر هم نیست. خانم هایی که رنگ پوست نسبتا تیره ای دارند از رنگ های قرمز تیره ، بنفش ، گوجه ای و …