روش ساخت رژ لب

لژ لب یکی از شناخته شدهترین محصولات در حوزهی آرایشی و بهداشتی است که اغلب خانمها در زندگی روزمره خود از آن استفاده میکنند. یکی دیگر از انواع جدید تر رژ لب، رژ لب مایع است. روغنها : یکی از اصلیترین اجزا فرمول لژ لب، روغنها هستند. استفاده از رژ لب در کنار محصولاتی مانند برق لب، ژل شست و شوی صورت و یا ماسکهای صورت میتواند که جذابیت و شادابی را برای صورت شما به ارمغان آورد. در فرمولاسیون لژ لب معمولا از روغنهایی مانند کرچک، لانولین، روغنهای گیاهی (مثلا روغن زیتون)، استرهای چرب و… الکل : وجود الکل در فرمولاسیون به انحلال مومها و روغنها کمک میکند. سایر مواد: به غیر از موادی که گفته شد، اجزا دیگری مانند نگه دارندهها نیز در فرمول لژ لب وجود دارد. طعم دهندههایی مانند نعناع و دارچین یکی از پرکاربردترین اسانسها در فرمولاسیون لژ لب هستند. ویولت یکی از برندهای محبوب آرایشی است که محصولات با کیفیت و متنوعی را عرضه میکند.

یکی از کارکردهای اجزا جامد ایجاد حالت گرانروی در فرمولاسیون است. در ادامه به مواد تشکیل دهنده و فرمولاسیون لژ لب پرداخته می شود. رهمچنین روغنها نیز بر روی سفتی و یا نرمی محصول نهایی لژ لب تاثیر گذار هستند و هرچه میزان روغن مورد استفاده در فرمولاسیون کمتر باشد، رژ لب سفت تر خواهد شد. گاهی برای کارایی بیشتر از مخلوط چند جز جامد در فرمولاسیون استفاده میشود. همچنین گاهی از موادی مانند آلوئورا و ویتامین E به محصول افزوده میشود تا باعث شادابی و حفاظت از پوست لبها شود. باشد. همچنین از : تیتانیوم دی اکسید به عنوان مات کننده استفاده می شود. محافظت میکند. بالم لب ترمیم کننده الارو محصولی التیام بخش و تسکین دهنده است. عدم ایجاد حساسیت و گرانروی مناسب از دیگر عواملی است که در انتخاب روغنها اهمیت دارد. بهترین شیوه برای استفاده از رژ لب این است که رژ را پررنگ روی لب پایین بکشید و بعد لبها را به هم بمالید تا لب بالا رنگ بگیرد و با انگشت رنگ را یکنواخت کنید. بنابراین نمیتوانید از رنگی که در 20 سالگی برای رژ لب استفاده میکردید، در 60 سالگی هم استفاده کنید.

در آن زمان، رژ لبها از ترکیبی شامل موم و لکههای قرمز گیاهان ساخته میشدند و فقط بازیگران زن و مرد از طبقه اشرافی آرایش میکردند. از آن جایی که زیبایی لبها نقش بسیار زیادی در زیبایی چهرهی افراد دارد، از قرن ها پیش اکثر خانمها برای داشتن صورتی جذابتر به رنگ و حالت لبهای خود توجه ویژهای داشتهاند. به عنوان مثال در صورتی که سطوح بسیار بالای یک موم میکروکریستالی در رژ لب حاوی روغن کرچک استفاده شود، ممکن است مشکل ایجاد شود، زیرا که موم میکروکریستالی حلالیت کمی در روغن کرچک قطبی دارد. بنابراین هرچقدر از موم بیشتری در فرمولاسیون استفاده شود، محصول نهایی سفتتر خواهد شد. مواد جامد : مواد جامد به کار رفته در فرمولاسیونهای رژ لب به چند دسته کلی مانند انواع مومها (مانند موم زنبور سفید، موم اوزوکریت و موم کاندلیلا)، پارافین جامد، میکرو کریستالین سلولز و.. انواع مختلفی از رژ لب در بازار موجود هست که هر کدام خوص و ویژگیهای مختص به خود را دارد. استفاده از رژ لب در کنار دیگر محصولات آرایشی برای میکاپ آرتیستها و در صنعت مد و فشن جزئی جدایی ناپذیر است؛ حتی برای یک خانم شاغل و یا خانه دار استفاده از آن جزئی از آراستگی است.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد مجله خبری makeupa لطفا به بازدید از وب سایت ما.

برخی از رنگ های موجود در فرمولاسیون ممکن است در برخی از افراد ایجاد حساسیت نماید و یا حتی باعث لطمه زدن به دستگاه تنفسی شود. روغنها وظایف متعدی را در فرمولاسیون بر عهده دارند که از جمله میتوان به پخش کردن رنگدانهها و جلا دادن به لبها اشاره کرد. بل محصولات متنوعی را در طی این سالها تولید و عرضه کرده است که از آن جمله میتوان به رژلب جامد 24 ساعته اورجینال بل اشاره کرد. این برند با تولید و عرضه محصولات با کیفیت بالا توانسته است محبوبیت فراوانی در میان مصرف کنندگان لوازم آرایشی پیدا کند. همچنین روغن گل سرخ به عنوان یک رائحهی دلپذیر در فرمول لژ شناخته میشود. رژ لب مایع نسبت به رژ لب جامد ماندگاری بیشتری دارد، و همچنین طبیعیتر جلوه میکند. رنگ دانهها : امروزه رنگهای بسیار متنوعی از رژهای لب در بازار موجود است که نشان دهندهی تنوع استفاده از رنگدانههای مختلف در فرمولاسیونهای رژ لب است. این رژ لب دارای رنگبندی بسیار متنوع و جذاب است. از جمله محصولات پر طرفدار این برند رژلبهای گلدن رز است. سیلیکا نیز از جمله موادی است که در برخی از فرمولاسیونها استفاده میشود. رنگدانهها می تواند شامل موادی مانند اکسید آهن، رنگ کارموزین و …