رمز و راز غیرقابل توضیح به بک لینک کشف شده است

لینک سازی از مهمترین موضوعات در سئوی یک وبسایت بهشمار میرود که میتواند رتبه آن را افزایش دهد. در هنگام ساخت، تعداد زیادی از آنها از یک ویفر ساخته و سپس برش داده میشوند و هریک از آنها یک تراشه کامل است. از معروفترین روشها برای گرفتن بک لینک سایت استفاده از «روش مرد متحرک» (Moving Man Method) است. در صورتی که برای گیمینگ یا استفاده معمول به هدست نیاز دارید، ما چند مدل خوب را پیشنهاد کرده ایم. کیفیت تراشه بیشتر در اورکلاکینگ اهمیت مییابد و گاهاً دیده میشود که یک اورکلاکر، دهها و حتی صدها کارت را برای دست یابی به تراشهای با کیفیت بالا، تست میکند. این دو باعث میشوند تا تراشه پتانسیل اورکلاکینگ بالاتری داشته باشد. از یک ورقه سیلیکونی (ویفر)، دهها و حتی صدها تراشه ساخته میشود. اما کیفیت تراشه یا ASIC quality چیست؟ احتمالاً ASIC quality را در مورد کارتهای گرافیک از زبان افراد مختلفی شنیدهاید، اما به راستی ASIC quality چیست و چه اهمیتی دارد؟ با این حال برای خیلی از ما دانستن اینکه گرانترین کامپیوتر های جهان چه مشخصاتی دارند و با چه قیمتی عرضه میشوند جالب است؛ به همین دلیل در این مطلب پلازا تصمیم گرفتیم نگاهی داشته باشیم به قوی ترین کامپیوتر جهان که حرف اول را میزنند.

برای اینکه بتوانیم در جایگاههای بالاتر قرار بگیریم میبایست فرایندی به نام سئو بر روی سایت انجام شود تا متناسب با الگوریتمهای گوگل بتوانیم لینکها را در نتایج بالاتر نمایش دهیم. آموزشهای رایگان ما شامل مقالات، پادکست و فیلمهای آموزش سئو است. از این رو TDP پایینتر به معنای خنکتر بودن و مصرف کمتر انرژی است. نسلهای جدید معمولاً نسبت به نسلهای پیشین توان طراحی گرمایی کمتری دارند و از این رو پردازندههای گرافیکی جدید، بهره وری بالاتری از انرژی دارند و خنکتر و کم مصرفتر هستند. هرچه که کیفیت تراشه پایینتر باشد، برای پایدار شدن ولتاژ بیشتری میطلبد و همزمان انرژی بیشتری مصرف میکند. همانطور که گفته شد، هنگام ساخت تراشهها، بر روی یک قطعه سیلیکونی دایرهای شکل، چندین تراشه قرار میگیرد، یا به عبارتی از هر قطعه، چندین تراشه ساخته میشود، بر اساس تجربه و بررسیهای مختلف، تراشههایی که در بخش مرکزیتر این قطعه قرار دارند، کیفیت بهتری نیز دارند.

پشتیبانی از رابطهای برنامه نویسی متعدد یک مزیت محسوب میشود اما از آنجایی که این کتابخانههای برنامه نویسی همواره به روز و نسخههای جدیدی از آنها عرضه میشود، ممکن است که پردازنده گرافیکی از همه آنها و یا جدیدترینها پشتیبانی نکند. ابزار هایی وجود دارد که بفهمید سایت شما در جایی ذکر شده است یا نه. برای کیفیت تراشهها یک حداقل مشخص وجود ندارد اما در هنگام ساخت تراشهها، در صورتی که کیفیت تراشه نهایی کمتر از یک مقدار مشخص باشد، مورد استفاده قرار نمیگیرد. اما کیفیت تراشه چه اهمیتی دارد؟ برای سیستمهای گیمینگ چه نوع مادر بردی لازم است؟ یکی دیگر ازمشخصات مهم و تاثیر گذار پردازندههای گرافیکی توان طراحی گرمایی یا TDP است. با اعمال فیلترهای گرافیکی مختلف؛ لذت بازیها بیشتر میشود، کیفیت بافتها بالا میرود، سایهپردازی طبیعیتر میشود، نور، مو و خز جلوه طبیعی تری مییابند. البته مهمتر از کمیت لینکها، کیفیت آنها است. در چند حالت خاص 2 گیگابایت VRAM اضافی به 3050 کمک می کند، اما افزایش پهنای باند حافظه و عملکرد محاسباتی 2060 در نهایت برنده است. در دل تراشهها از جمله پردازندههای گرافیکی (GPU)، قطعه سیلیکونی قرار دارد که اجزای الکترونیکی تراشه بر روی آن قرار گرفتهاند. میتوان گفت که هرچه کیفیت تراشه بالاتر باشد، بهتر است، اما نه لزوماً.