درمان یونی پا چیست و چگونه انجام می شود؟ + معرفی روش های عالی سم زدایی پا

کمک به فرآیند سم زدایی طبیعی بدن منجر به موارد زیر می شود:

 • سیستم ایمنی قوی تر
 • کاهش درد و التهاب مزمن
 • پیشگیری از بیماری های مزمن
 • تسکین علائم بیماری مزمن
 • کاهش وزن بالقوه
 • افزایش انرژی و تمرکز
 • افزایش تخلیه لنفاوی
 • سلامت پوست بهتر
 • سردرد و میگرن کمتر
 • بهبود گردش خون و سلامت قلب
 • احساس آرامش عمومی و بهبود خلق و خو
 • کاهش تورم در پا و مچ پا
 • بهبود هضم و جذب مواد مغذی

چرا رنگ آب در درمان یونی پا تغییر می کند؟

سایت سم زدایی بدن نی نی

بر اساس برخی مطالعات، درمان یونی پا می تواند فلزات سنگین را از بدن حذف کند، در حالی که مطالعات دیگر نتوانسته اند این نتایج را تکرار کنند. با تحقیقات بیشتر، احتمالاً تأثیر درمان یونی پا در حذف فلزات سنگین را بهتر درک خواهیم کرد. به طور کلی، روش های مختلف سم زدایی پا به عنوان وسیله ای برای حذف عناصر بالقوه سمی از بدن به طور فزاینده ای محبوب شده اند. با این روش می توانید فلزات سنگین و سایر سمومی که در طول زمان در بدن شما جمع شده اند را از طریق پاهایتان از بین ببرید.

آیا یون درمانی پا مضر است؟

سایت یون تراپی

تقریباً هر کسی می تواند از سم زدایی پا برای بهبود سلامت کلی خود بهره مند شود. البته این روش برای بیمارانی که از بیماری های مزمن یا درد، میگرن و خستگی رنج می برند بهترین پیشرفت را دارد.

با توجه به اینکه سم زدایی خوب پا می تواند برای سلامتی شما معجزه کند، می توانید یک یا دو بار در هفته درمان یونی پا را انجام دهید. اگر اغلب کفش های پاشنه بلند می پوشید یا زمان زیادی را روی پاهای خود می گذرانید، بهتر است دفعات سم زدایی پا را افزایش دهید. با این حال، همانطور که قبلاً گفتیم، مهم است که به بدن خود گوش دهید و قبل از تغییر روتین مراقبت از پوست با یک متخصص مشورت کنید. با کمک آنها می توانید تعادل کاملی را برای نیازهای فردی خود پیدا کنید.

سم زدایی پا چیست؟

سم زدایی پا چیست؟

سم زدایی پا با حذف سموم از بدن از طریق پا عمل می کند. دستگاه یونیزان یک روش ایمن و آرامش بخش برای پاکسازی است که از آب یونیزه برای حمام کردن پاها استفاده می کند. این فرآیند به هیدروژن موجود در آب بار مثبت می دهد و بار مثبت سموم با بار منفی بدن را جذب می کند. ظاهراً، یون‌های موجود در یون‌درمانی پا دارای باری هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد به فلزات سنگین و سموم بدن شما متصل شوند و عملاً مانند یک آهنربا عمل کنند. این عملکرد سموم را از کف پاهای شما دفع می کند.

آیا پا درمانی یونی فلزات سنگین را از بدن حذف می کند؟

دستگاه یونوتراپی برای پا

سم زدایی پا برای افراد مبتلا به عفونت های قارچی یا مخمری پوست و مشکلات گوارشی نیز مفید است. این درمان در کنار سایر درمان ها مانند درمان IV و آب درمانی کولون نیز موثر است.

روش های مختلف سم زدایی پا

روش های مختلف سم زدایی پا

4- پاهای خود را با سرکه سیب خیس کنید

حمام پا سم زدایی یک فرآیند ساده است که شامل خیس کردن پاها در یک وان آب ولرم است. مواد خاصی به آب اضافه می شوند تا به فرآیند سم زدایی کمک کنند. این روش یکی از آرامش بخش ترین و مطمئن ترین راه ها برای دفع سموم از بدن به حساب می آید.

5- روغن های مخصوص پا

آیا سم زدایی یونی برای همه خوب است؟

اکثر مردم، به استثنای کسانی که زخم های باز یا عفونت پا دارند، می توانند از راحتی یک حمام گرم پا بهره مند شوند. با این حال، نیازی به خرید یک محصول گران قیمت سم زدایی پا نیست.

منبع: سلامتی

3- پاها را با نمک اپسوم خیس کنید

شاید در آگهی های بازرگانی درباره پا درمانی یونی شنیده باشید. این روش تمام سموم را از طریق پاها و بدن شما حذف می کند و لکه یا مایع قهوه ای (یعنی سموم) برای شما باقی می گذارد. اما آیا این روش واقعا امکان پذیر است؟ یا شواهد علمی برای حمایت از این ادعاها وجود دارد؟

به دلیل بی خطر بودن یون درمانی پا محدودیتی برای استفاده وجود ندارد و اکثر افراد می توانند از آن استفاده کنند. ممکن است به ویژه برای افرادی که دارای اختلالات گوارشی، بیماری های پوستی، عفونت های قارچی یا مخمری و سرطان هستند، مفید باشد.

نتیجه

تحقیقات علمی نشان می‌دهد افرادی که درمان یونی پا را انجام می‌دهند، طی سه روز پس از درمان، میزان سموم بیشتری در ادرار و مدفوع خود دارند. علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که این درمان در واقع سم زدایی را در بدن افزایش می دهد. با این روش میزان آلومینیوم و آرسنیک در خون بیمار به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و تصفیه یونی انجام می شود.

در سال های اخیر استفاده از روش های مراقبت از پا بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و هنوز راه حل های زیادی برای مراقبت از پا معرفی می شود. کفی، پارافین تراپی و غیره از جمله مواردی است که فواید زیادی برای پا و بدن دارد. یون پا درمانی یکی از روش های جدید است که بدن شما را سم زدایی کرده و به سلامت بدن شما کمک می کند. این روش می تواند تاثیر بسزایی در بهبود آلرژی و آرتریت داشته باشد. با ما همراه باشید تا در مورد درمان یونی پا و فواید آن بیشتر بدانید.

آموزش پدیکور و پارافین تراپی

از جمله، اثرات سم زدایی سطح قند و کلسترول خون را کاهش می دهد. طبق یک مطالعه در سال 2008، سطح آلومینیوم شرکت کنندگان به طور متوسط ​​46 درصد و سطح آرسنیک 24 درصد کاهش یافت.

درمان یونی پا چگونه کار می کند؟

یون درمانی برای کف پا

2- ماسک پا خاک رس بنتونیت

سم زدایی فرآیندی است که به حذف عناصر سمی مانند فلزات سنگین، کپک ها، مخمرها، قارچ ها، آفت کش ها، مواد نگهدارنده و سایر مواد شیمیایی بدن کمک می کند. این فرآیند به طور طبیعی در بدن انسان توسط کبد، کلیه ها و حتی پوست انجام می شود. اما زمانی که بدن مملو از سموم باشد، روند طبیعی سم زدایی مهار می شود. در واقع، بسیاری از بیماری‌ها با آلاینده‌ها و سموم محیطی مرتبط هستند که وارد بدن می‌شوند و در بدن تجمع می‌یابند. به غیر از سم زدایی، می توانید از پیله ابریشم نیز برای تقویت عضلات خود استفاده کنید.

چه کسانی می توانند از سم زدایی پا سود ببرند؟

سم زدایی بدن از طریق پا چگونه انجام می شود؟


ثبت نام و مشاوره رایگان

درمان یونی پا چیست؟

درمان یونی پا چیست؟

در زیر می توانید روش های سم زدایی پا را مشاهده کنید:

دلیل تغییر رنگ در درمان یونی پا فقط به دلیل حذف سموم از بدن شما نیست. واکنش هایی که در مواد یون درمانی پا رخ می دهد نیز یکی از عوامل تغییر عمده حمام یون تراپی پا است. وقتی پاهای خود را در آب فرو می‌کنید، جریان الکتریکی باعث تبادل یون‌ها می‌شود. این بدان معنی است که یون های دارای بار مثبت به یون های منفی آب جذب می شوند و بالعکس. نتیجه این است که ناخالصی ها از بدن شما خارج می شوند و به آب می روند.

هر چند وقت یک بار باید درمان یونی پا را انجام دهیم؟

مزیت اصلی درمان یونی پا این است که توانایی سم زدایی طبیعی بدن را افزایش می دهد. این روش حذف موثرتر فلزات سنگین و سایر عناصر سمی را از بدن ممکن می سازد.

یون درمانی پا یکی از روش هایی است که به دفع سموم از بدن از طریق پاها کمک می کند. شما می توانید از این روش برای تقویت سیستم ایمنی بدن، کاهش استرس و بسیاری فواید دیگر استفاده کنید. همچنین روش هایی مانند سم زدایی پا با حمام زغالی یکی از راه حل هایی است که به دفع سموم از بدن شما کمک می کند.

1- حمام پا با زغال

عوارض جانبی درمان یونی پا بسیار نادر است. با این حال، برخی از بیماران ممکن است پس از استفاده از این روش حالت تهوع یا سرگیجه خفیف را تجربه کنند. قبل از استفاده از روش های درمانی، همیشه باید با پزشک خود مشورت کنید تا در صورت داشتن شرایط پزشکی یا مصرف دارو از روش های مضر خودداری کنید. برای ایمن بودن، بیماران دیابتی یا افرادی که زخم های باز روی پاهای خود دارند، نباید تحت درمان یونی پا قرار گیرند. همچنین می توانید از خواص حنا برای پوست پا یا روغن آرگان برای تقویت ناخن های خود استفاده کنید. روغن حنا به عنوان یک داروی ضد التهابی برای مفاصل عمل می کند و روغن آرگان به ترمیم ناخن های پا کمک می کند.

مزایای درمان یونی پا

سم زدایی بدن توسط پا