درباره ارز دیجیتال Matic چه میدانید؟

از طریق Polygon، توسعه دهندگان میتوانند شبکههای از پیش تعیین شده بلاک چین را با ویژگیهای متناسب با نیازهای خود راه اندازی کنند. از این چارچوب برای تضمین امنیت داراییهای روی زنجیره اصلی نظیر توکنهای ERC20 و ERC721 اتریوم استفاده میشود و در عین حال امنیت تراکنشها را با استفاده از شبکه اثبات سهام ساخته شده روی مجله خبری makeupa تندرمنیت تامین میکند. این پلتفرم برای یک تجربه عالی کاربری روشی سریع و کارآمد برای پردازش توکن های مبتنی بر ERC-20 انجام می دهد و با سایر DApp ها همکاری می کند. کارمزد تراکنشها هم همانند اتریوم توسط کاربرانی که در این شبکه فعالیت میکنند تعیین میشود، اما با توجه به اینکه امکان افزایش توان عملیاتی تراکنشها وجود دارد، انتظار میرود که به دلیل بازارهای عرضه و تقاضای “کارمزد گس”، کارمزدها نیز نسبت به اتریوم کمتر باشد. همانطور که گفتیم، شبکه پالی گان دارای اعتبارسنجهایی است که با سهامگذاری یا همان استیک کردن رمز ارز خود، اجازه مشارکت در اجماع PoS را در ساید چینها کسب میکنند. امنیت : این پلتفرم در ساختار خود از الگوریتم اثبات سهام یا PoS استفاده می کند و به همین دلیل امنیت این پلتفرم افزایش یافته است؛ همچنین اپراتورهای پالی گان خودشان در سیستم اثبات سهام، سهامگذار هستند.

مقیاس پذیری : از پلتفرم پالی گان می توان برای حل مشکلات مقیاس پذیری استفاده کرد و با استفاده از آن مقیاس پذیری را به دست آورد. پلی گان علاوه براینکه از سیستم عاملهای داخلی خود پشتیبانی می کند، راه حلهای مقیاس پذیری اتریوم نظیر Optimistic Rollups StarkWare’s Validium و ZkRollups را نیز پشتیبانی میکند. رمز ارزی که می خواهیم در این مقاله به معرفی آن بپردازیم، توکن ارائه شده پلتفرم پالی گان Polygon می باشد که هدف اصلی آن افزایش مقیاس پذیری در بلاکچین است. این استراتژی از طریق Polygon SDK جدید پیاده سازی میشود، که به توسعه دهندگان اجازه میدهد برنامههای غیرمتمرکز خود را در زیرساختهای مقیاس پذیر اتریوم، بدون نیاز به هیچ فناوری خاصی، بسازند. شبکه Matic که یک پروژه توسعه راه حل لایه دو مبتنی بر اتریوم و بلاک چین مبتنی بر گواه اثبات سهام بود در فوریه ۲۰۲۱ اعلام کرد که میخواهد نام تجاری خود را به Polygon تغییر دهد.

البته این شبکه در این مسیر رقبای سرسختی دارد همچنین در سال پیش شاهد تغییر برند در چندین پروژه بودیم که بعضی از آنها مانند Aave بسیار موفق بودند. برند تجاری جدید از یک تغییر استراتژیک برای تبدیل شدن به یک تجمیع کننده لایه دو خبر داد اما محصولات موجود و توکن آن تا حد زیادی بدون تغییر باقی ماندند. همچنین کاربران می توانند توسط آن به تغییرات برای بهینه سازی پلتفرم پالی گان رای دهند. در این مقاله سعی کردیم توضیحات کاملی درباره ارز دیجیتال matic و نحوه کار کردن آن ارائه دهیم. از این توکن ERC-20که سرمایه اصلی اکوسیستم پالی گان است ، برای پرداخت کارمزد تراکنشهای روی ساید چین پالی گان، سرویسهای پرداخت روی شبکه پالی گان، بهعنوان یک ارز تسویه حساب میان کاربرانی که در اکوسیستم این شبکه فعالیت دارند و همچنین برای تهیه امنیت شبکه پالی گان نیز استفاده میشود. شبکه پالی گان به شما این امکان را می دهد که معاملات مبتنی بر اتریوم را طی چند ثانیه انجام دهید، بنابراین، این شبکه یک راه حل مقیاس پذیر برای شبکه اتریوم است همچنین توسط این شبکه میتوانید طیف وسیعی از برنامه های غیرمتمرکز را به شکل نوآورانه ای تجربه کنید.

عرضه اولیه خصوصی آن در سال ۲۰۱۷ برابر با ۳٫۸ درصد از کل عرضه ماتیک بود و در فروش لانچ پد آن در اپریل ۲۰۱۹ ، ۱۹ درصد دیگر از این رمز ارز با قیمت ۰٫۰۰۲۶۳ دلار فروخته شد. اگرچه پالی گان اهداف ارائه شده توسط شبکه ماتیک را به طرز چشمگیری تغییر داده است، اما هنوز هم از همان توکن MATIC استفاده میکند. شبکه پالی گان چارچوب پلاسما و معماری بلاک چین مبتنی بر اثبات سهام را با مجله خبری makeupa هم ترکیب میکند. با توجه به مواردی که گفته شد، از جمله اهداف این پلتفرم افزایش مقیاس پذیری می باشد و همچنین قصد دارد تا هزینه های مربوط به تراکنش را کاهش دهد. این پروژه به دنبال پذیرش گسترده رمز ارزها و حل مشکلات مقیاس پذیری در بسیاری از بلاک چینها است. این پروتکل سعی دارد از طریق یک راه حل زنجیره ای جدید برخی از محدودیتهای عمده اتریوم از جمله توان عملیاتی آن، تجربه ضعیف کاربری و عدم حاکمیت جامعه را حل کند. لایه اجرا : این لایه نیز مانند لایه قبلی یک لایه اجباری است و به عنوان لایه پیاده سازی ماشین مجازی اتریوم و یا EVM شناخته می شود که برای اجرای قراردادهای هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد.