خرید میناکاری راهنمای ساخت و قیمت میناکاری اصفهان فروشگاه صنایع دستی ایران | گالری تبلیغاتی امیران تبلیغ

در این دوره، میناکاران مهارت‌های خود را به ارمغان آوردند و طرح‌ها و الگوهای منحصر به فردی را در آثار خود به کار گرفتند. امروزه این هنر در بین مردم جایگاه ویژه ایی بدست آورده و علاقه مندان می توانند برای خرید میناکاری بصورت آنلاین در هر زمان و مکان اقدام کنند. مرحله ی آخر میناکاری روی سفال ریختن فِرِد بر روی لعاب و رنگی است که انجام داده اید تا به درخشندگی و براقیت آن کمک کند و هم سبب تثبیت آن شود. مهد و اصالت میناکاری سفال به شهر لالجین همدان باز می گردد که امروزه در اصفهان نیز با کیفیت و مرغوبیت بسیار بالا تولید می گردد.

قندان مینا طرح گل و مرغ اسیر

میناکاری سفالی اصفهان از محصولات زیبایی تولید شده در نصف جهان است که مانند ظروف مشابه میناکاری روی سفال لالجین همدان , طرفداران زیادی دارد. کیفیت ساخت میناکاری سفال اصفهان بگونه ایست که این ظروف میناکاری سفالی به کشورهای دیگر نیز صادر می شود. محصولات میناکاری سفال تهران از اصفهان و لاله جین در همدان تهیه می گردد که بر این اساس در این دو شهر کارگاه های زیادی مشفول به فعالیت می باشند. این برند که با عنوان میناسرای نقش جهان در میدان نقش جهان اصفهان، سرای اسپادانا، شناخته می شود هر روز میزبان گردشگران و علاقه مندان به صنایع دستی میناکاری است. محصولات این برند تنوع بالایی داشته و هر کدام با ضمانت کیفیت و ماندگاری بالا به فروش می رسند.

خرید میناکاری راهنمای ساخت و قیمت میناکاری اصفهان فروشگاه صنایع دستی ایران | گالری تبلیغاتی امیران تبلیغ

اما بیشترین رنگ به کار رفته در آن آبی و فیروزه‌ای است و همه افراد محصولاتش را با این ویژگی می‌شناسند. ستاره | سرویس فرهنگ و هنر – اگر تا به حال ظروفی را با طرح‌هایی آبی و ظریف دیده‌اید که بیشتر به عنوان ظروف تزئینی استفاده می‌شوند، به احتمال زیاد این ظروف از صنایع دستی اصفهان و ظروف میناکاری هستند. هنر میناکاری از صنایع دستی و هنری اصفهان است که سابقه‌ای دیرینه دارد و بر روی ظروف مسی، طلا و نقره اجرا می‌شوند. اگر با دیدی باز به این طرح‌ها نگاه کنیم به یاد آسمان آبی خواهیم افتاد؛ به همین دلیل این هنر مینا کاری نامیده می‌شود. بازار میناکاری اصفهان تحولات و تغییرات اساسی زیادی در زمینه میناکاری به خود دیده است که شروع این تحولات در دوران صفویه رخ دادند. دوران صفویه که هنرهای مختلف مخصوصا صنایع دستی ایران به دلیل علاقه پادشاهان صفوی به اوج خود رسیدند و با توجه به اینکه پایتخت ایران نیز محسوب می شود.

  • در این راستا استادکاران ماهری با برندهای مختلفی فعالیت دارند که بنحو بسیار خوبی ظروف مینا کاری را طراحی و تولید می نمایند.
  • فرایند پخت لعاب بیش از ۲ تا ۳ دقیقه به طول نمی‌انجامد و زمانی‌که سُرخی مناسب قطعه و لعاب توسط استادکار تشخیص داده و از پخت کامل لعاب اطمینان حاصل شد، شیء را از کوره خارج کرده و در کنار کوره قرار می‌دهند تا به تدریج سرد شود.
  • ابتدا محصول را در دست بگیرید توجه داشته باشید محصول نباید خیلی سبک یا سنگین باشد؛ سنگین بودن آن دلیل استفاده از فلز آهن می باشد و سبک بودن بیش از اندازه بیانگر این موضوع است که از مواد اولیه مرغوب استفاده نکردند.
  • بدیهی است که مشتریان وفادار از تخفیفات بیشتری نسبت به سایرین بهره خواهند برد.
  • شما می توانید میناکاری آقاجانی را به شکل دکوری برای منزل و محل کار یا به صورت هدیه تبلیغاتی سازمانی و ارگانی به شکل عمده تهیه نموده و تخفیف ویژه بگیرید.

فروشگاه صنایع دستی اصفهان تأمین کننده اصلی محصولات بازار میناکاری اصفهان، شرکت ها و فروشگاه های مختلف سراسر کشور به شمار می رود.در این فروشگاه امکان خرید اینترنتی ظروف میناکاری اصفهان به راحتی فراهم است. شما می توانید از طریق وب سایت، اپلیکیشن موبایلی و تبلت در هر زمان و مکان، سفارش خود را ثبت نمایید تا در اسرع وقت همراه با بسته بندی بسیار شکیل، محصول را درب منزل تحویل بگیرید. اصفهان به عنوان مرکز تولید و فروش میناکاری روی مس در کشور شناخته می شود. در این رابطه می توان به هنرهای فیروزه کوبی , ترمه , قلمکاری , قالی بافی , مینیاتور , قلمزنی , مسگری , کاشی‌کاری , قلمدان سازی , گره چینی , گچبری , منبت‌کاری , سفالگری و … اشاره نمود. البته تعداد زیاد دیگری از هنرهای دستی بدلیل عدم حمایت مردم از بین رفته و چیزی جز خاطره ایی از آنها بجای نمانده.

سیم های مفتولی در کوره رنگ سیاه به خود می گیرند که باید با سمباده تمیز شوند. این زیرساخت نیز نباید از ذوب قطعات به دست آمده باشد و هرگونه ناخالصی در آن هنگام حرارت دادن باعث می‌شود تا سطح زیرساخت با مشکلاتی  مانند ایجاد برآمده روی سطح کار روبه‌رو شود. بهترین روش استفاده از برنج برای زیرساز میناکاری، ضخامت 8 درصدی برای آن است. افراد زیادی در گذشته وجود داشتند که میناکاری را به اسم خود ثبت کرده‌اند. در این میان می‌توانیم به هنرمندانی که در سال‌های مختلف مشغول به کار بوده‌اند، اشاره کنیم. در این میان، نام هنرمندانی مانند استاد عبدالله مصور طاهری را می‌توانیم ببینیم که هنوز هم اطلاعات دقیقی از او در دست نیست.

تولیدی میناکاری در اصفهان