خانه هایی دوبلکس

همانطور که در عکس ها مشاهده می کنید راهروی بیرون قسمت ورودی خانه با چوب پوشیده شده و از طرفی با نورپردازی در سقف، سعی شده فضای بسیار درخشان و نورانی در شب ایجاد شود البته درب مشکی رنگ در انتهای راهرو نیز تضاد بسیار جالبی با دیوار و کف سفید راهرو ایجاد کرده است. کیفیت: مسالهای که در خانههای لوکس بسیار اهمیت داره، استفاده از وسایل و متریال بسیار با کیفیت هست. شاید شما هم جزو افرادی باشید که از دکوراسیونهای ترند شده و شبیه به هم خستهاید و دوست دارید خانه شما، برای شما و منحصرا طراحی بشه، چطور میشه به چنین چیزی رسید؟ سبک اسکاندیناویایی به میزان زیادی خودش را رواج داده بهطوریکه هر طرف که بچرخید چیزی اسکاندیناویایی هست. طول عمر و قدمت ساختمان ها بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین میشوند که از مهم ترین آنها می توان به کیفیت ساخت بنا و میزان مقاومت مصالح آن و همچنین سن و سال ساختمان اشاره کرد.

افرادی که دارای سرمایه زیادی می باشند، بیشتر علاقه مند به ساخت و یا خرید خانه های دوبلکس هستند، چون در این خانه ها نیاز به هزینه زیاد در ساخت و طراحی دارند و هر کسی توان پرداخت این هزینه ها را ندارد. امیدواریم مقاله هزینه طراحی داخلی 99 برای شما مفید بوده باشد و از خواندن آن لذت برده باشید. همونطور که گفته شد نوجوانها علاقه زیادی دارن که تمامی وسایلشون رو اطراف خودشون نگه دارن و معمولا اتاق اونها پر هست از لوازم خرد و ریز، برای حفظ نظم فضایی، بهتره وسایل رو دستهبندی شده در اتاق نگهدارین؛ براساس کاربرد، تم رنگی، طراحی داخلی منزل به سبک مدرن جنس و … معمولا بچهها در دوران نوجوانی زمان زیادی رو در اتاقشون میگذرونن؛ خواب، درس، تفریح یا دورهمی دوستانه و علاقه زیادی هم دارن که استقلال داشته باشن و تمامی وسایلشون در حیطه اختصاصی خودشون باشه. رنگهای یکسان: برای بزرگتر نشون دادن یک فضا هر چه تنوع رنگی کمتر باشه، رنگ دیوار و سقف به هم نزدیک یا یکسان باشه و فضا یکپارچه به نظر برسه، بزرگتر هم فرض میشه.

معنای اصیل کلاسیک از این کشورها به سایر نقاط جهان نفوذ پیدا کرده است . کافی است تنها نقاطی را که احساس می کنید به تغییر احتیاج دارند را به شکلی مدرن یا متناسب با سایر نقاط تغییر دهید. تنها نکته ای که باید در این جا در نظر داشته باشید این است که رنگ و نقش فرش با سایر وسایل هماهنگی و همخوانی داشته باشد . از این جعبه ها می توان به عنوان میز تلویزیون، جا کفشی، کتابخانه، قفسه های دیواری و یا هر وسیله دیگری استفاده کرده و با رنگ های و چیدمان های جدید، کاربردی متفاوت و منحصر به فرد به آن بخشید. در بازسازی خانه های 150 متر به بالا فضا ها قابلیت جا به جایی بیشتری را دارند و دست طراح و معمار برای رسیدن به یک طرح مطلوب و با کیفیت بسیار باز تر است. در کنار این موضوع راه پله ها تاثیر بسیار زیادی بر دکوراسیون خانه دارند که می توان با انتخاب درست این تاثیر را دو چندان نمود. که در گذشته تقریبا در همه خانه ها وجود داشته است . خانه تاریخی یزدان پناه از زیباییهای نهفته در شهر قم است که کمتر کسی حتی نام آن را شنیده است.

منطقه ای که پروژه در آن واقع میشود نیز در هزینه طراحی داخلی موثر است، معمولا جنوب شهر و شمال شهر دستمزدها و همچنین مصالح یک اختلاف هر چند جزئی وجود دارد و طبیعی است که قیمت ملک نیز در این مناطق کاملا متفاوت است. پس از انتخاب ایده هایی که در سر دارید و آشنایی با متریال های مصرفی در طراحی دکوراسیون مدرن، حال وقت آن است که مصالحی که قصد دارید در پروژه تان از آن ها استفاده شود را انتخاب کنید. تا جایی که می توانید قفسه ها و کمدهای دیواری را جایگزین اثاثیه بزرگ اتاق کنید. نیازی نیست که بر روی تمامی دیوارهای برای استفاده از کاغذ دیواری تمرکز کنید تنها کافی است کاغذ دیواری را برای دیواری استفاده کنید که بیشتر جلوی دید است، مانند دیوار پشت تلویزیون.

پالت های رنگی مورد استفاده در این سبک بسیار ساده بوده و سعی شده تا از لوازم پر زرق و برق استفاده نشود. زمینهای یونان پر از گنجینههای مدفونشدهای است که بعضی از بخشهایش حال و هوای روزهای گذشته را روایت میکند. اصلا همین زمینهای یونان باستان بودند که نظر باستانشناسان را برای صدها سال جذب میکردند. پس از آن طراحی یک طرح مناسب، کارآمد و زیبا اولین الویت برای آغاز کردن کار بازسازی خانه قدیمی است. هدف و بودجه خود را برای بازسازی منزل قدیمی مشخص کنید. همین خانههایی زیادی که از دوران باستان برایمان به جا ماندهاند، این اجازه را به ما میدهند تا نیمنگاهی به معماری و ساختار و هدف ساختشان بیندازیم. همانطور که می دانید اکثر خانه ها و آپارتمان های امروزی، معماری داخلی بسیار ساده ای دارند و خطوط صاف و مستقیم در طراحی داخلی شان در همه جا به چشم می خورد اما خانه زیر به واسطه قدیمی بودنش از این قاعده مستثنی است. در سبک دکوراسیون سنتی ایرانی فضای اطراف شما با وسایل تزیینی و قدیمی پر می شود ، به همین دلیل سبک آن نسبت به سایر سبک ها شلوغ تر است .

آن چه که در طراحی دکوراسیون داخلی سنتی و ایرانی مهم است . یکی از محبوب ترین سبک هایی که ما ایرانی ها برای چیدمان منازل خود به کار می بریم ، سبک دکوراسیون داخلی سنتی ایرانی است . در گذشته مبلمان مدرن و به سبک امروزی وجود نداشت و مردم از مخده ها که نوعی بالشت های بزرگ برای لم دادن بودند ، استفاده می کردند . همچنین می توان رویه کهنه مبلمان را هم تعویض کرد. اگر از دکوراسیون و سازه ساختمان قدیمی خود دلسرد شده اید، تنها تعویض خانه راه حل پیش رو نیست. تمامی کار بازسازی و طراحی داخلی منزل قدیمی از طراحی نقشه شروع می شود. سعی کنید چیدمان وسایل تزیینی مانند سماورهای زغالی و ظروف کار شده قدیمی به گونه ای باشند که به راحتی قابل دسترسی باشند و سعی کنید فضایی را برای پذیرایی از مهمان در نظر بگیرید . هر زمانی که برای بازسازی دکوراسیون داخلی منزل قدیمی اقدام کنید، می توانید مطابق با ایده های مدرن، تکنولوژی های جدید، سلیقه و نیازی که دارید و در عین حال با رعایت استاندارها و قوانین در این کار، کار را آغاز کنید.

۵-می تواند پلان های دستی، دو بعدی اتوکدی و سه بعدی تیری دی مکس ارائه بدهد. مساله بعدی در قرارگیری تخت خواب این هست که ترجیحا سر تخت نباید زیر پنجره قرار بگیره، چه از لحاظ ایمنی در مواقع زلزله و … در قسمتهای قبلی به این موضوع اشاره کردیم که بهتره تمامی فضاهای خانه از سبک واحدی پیروی کنن اما وقتی یک جوان یا نوجوان در خانواده دارین، انجام چنین کاری کمی سخت به نظر میرسه، چون اونها میخوان اتاق خواب مخصوص خودشون رو داشته باشن و اگر از لحاظ روانشناسی به قضیه نگاه بکنیم، باید بهشون حق داد و سختگیری نکرد. در گذشته مردم معتقد بودند این نوع چیدمان میزان صمیمیت را در میان اعضای خانواده افزایش می دهد . مشاهده نمونه کارها و نمونه پروژه های اجرایی و در دست اجرا هر شرکت طراحی دکوراسیون داخلی، بیانگر میزان قدرت،علم و تجربه آن است. هر چه میزان امکانات کم تر باشد و منطقه نیز محروم تر باشد، هزینه ی طراحی داخلی آن هم بیشتر می شود. دکوراسیون های متفاوتی که در زیر مشاهده خواهید کرد توسط بوریس الکساندرو (Boris Alexandrov) روس طراحی شده اند تا راهنمایی برای تمام سلیقه ها باشد که مطمئنا می تواند کمک زیادی به افراد برای انتخاب دکوراسیون مورد نظرشان با توجه به هزینه طراحی داخلی مورد نظرشان بنماید.

معمولا رنگ غالب در حمام های کلاسیک رنگ سقید به همراه رنگ طلایی یا نقره ای برای تزیینات است. برای مثال در طراحی مدرن و مینیمال همه چیز ساده می باشد. ترجيح داديم از وسايل كم و ساده استفاده كنيم و نه از وسايل بزرگ و تجملاتي چون هر چيز با وجود سادگي اش، زيبايي خاص خود را دارد. رعایت تناسبات: در این مورد قبلا هم توضیح دادیم که با رعایت نسبت 2 به 3 در انتخاب مبلمان و چیدمان میشه تعادلی بین فضای مثبت و منفی ایجاد کرد، در نتیجه فضا از اونچه که هست کوچکتر به نظر نمیرسه. در نتیجه احتمالا اتاق رو شلوغ میکنن. درسته سبکهای دکوراسیون داخلی اصول ویژه خودشون رو دارن اما اکثر اونها رو میشه شخصیسازی کرد. در طراحی دکوراسیون داخلی خانه ویلایی فوق اتاق خواب ها از جایگاه ویژه ای برخوردارند . تنوع بالای لوازم منزل، مشغله زیاد انسان ها، معرفی سبک های مختلف دکوراسیون و آشنایی با آن ها و تمایل به داشتن یک فضای آرامش بخش بعد از خستگی روزانه، دلایلی هستند که ما انسان های امروزی را به داشتن خانه ها و محل کار زیباتر تشویق می کنند. بعد از انجام این مرحله می توانید وارد صحبت و مشاوره با شرکت های دکوراسیون داخلی شوید.

یک قسمت ناهار خوری در قسمت ورودی قرار گرفته که به کابینت های چوبی متصل گشته است این کمدها برای ایجاد فضای ذخیره سازی کافی در نظر گرفته شده است. هنگامیکه طراحان داخلی سلیقه و مهارت کافی داشته باشند میتوانند از جدیدترین و مدرنترین شیوههای دکوراسیون طراحی داخلی در دنیا الهام بگیرند و یک فضای شیک و به روز را برای محل کار یا زندگی شما فراهم کنند. این سبک در چند دهه اخیر برای دکوراسیون منازل نیز به کار برده میشود. در داخل ساختمان نیز نیم طبقه با همکف به اندازه چند پله به یکدیگر مرتبط میشوند. باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند . مسلما اتاقی که برای کودک و نوزاد طراحی میشه باید شاد و سرزنده با ترکیبی از رنگهای ملایم و پر انرژی باشه. در روش تربیتی مونتهسوری قفسه ساده و کوچکی رو برای گذاشت کتابهای مربوط به سن کودک درنظر میگیرن و اون رو در ارتفاعی نصب میکنن که بچه به تنهایی بتونه بهش دسترسی داشته باشه تا این کتابها همیشه جلوی چشمش باشن و بهشون عادت کنه و به راحتی باهاشون ارتباط بگیره. همیشه انتخاب کردن یک سبک واحد در این مواقع کمک بزرگی محسوب میشه، پالت رنگی مشخص و طرحهای مرتبط با هم به ایجاد هماهنگی کمک میکنن.

اما ظروف قدیمی مانند سماورهای زغالی و سینی های کار شده قدیمی گزینه های خوبی برای تزیین محیط می باشند . بازسازی خانه قدیمی با دکوراسیون از مد افتاده به خودی خود موضوع بسیار جذابی است طوریکه تقریبا تمامی خانه دارها سعی می کنند بعداز گذشت سال ها و شاید دهه ها از زندگی در خانه قدیمی، دستی به سر و روی آن کشیده و برای شادی دل خودشان هم که شدن جانی تازه به دکوراسیون داخلی و حتی نمای ساختمان منزلشان بدهند. امروزه نحوه محاسبه قیمت طراحی یکی از مباحث چالش برانگیز پیش روی طراحان داخلی می باشد. این سه سبک دکوراسیون داخلی به دلیل شباهتی که دارند معمولا در یک دستهبندی از سبکهای دکوراسیون داخلی جای میگیرند و در ادامه به توضیح مختصر هر کدام خواهیم پرداخت.

اتاقی که برای کودک طراحی میشه باید به گونهای باشه که اگر بچه حتی تنها در اتاق زمانی رو سپری میکنه، خطری تهدیدش نکنه؛ ترجیحا تراس یا بالکن نداشته باشه، وسایل نوک تیز و گوشهدار نداشته باشه، مبلمان بزرگ و سنگین به دیوار یا زمین پیچ بشن که در صورت تکون دادن، روی کودک برنگردن و کشوها ترجیحا بسته یا در ارتفاع بالاتر باشن. در اتاق کودک بهتره حتما فضایی رو برای بازی درنظر بگیرید، یک میز و صندلی کوچک یا یک روانداز و فرش جداگانه میتونه مناسب باشه. رنگ خاکستری نیز به مقدار نسبتا زیادی در اتاق نشیمن استفاده شده مثل مبلمان راحتی، اما اطراف همین مبل نیز صندلی و کوسن هایی با رنگ زرد به جذابیت فضا افزوده است. بعداز اتاق نشیمن وارد اتاق غذاخوری می شویم که پشت دیوار شومینه دو طرفه قرار گرفته است، میز و صندلی ها ساده بوده و سبکی کلاسیک دارند، میز دایره ای در کنار صندلی های سورمه ای با پایه های مسی، فضای جالبی را در گوشه خانه ایجاد کرده است.

توی خانه های قدیمی اعیانی، 3 جور حیاط پیدا می شد؛ حیاط نارنجستانی که آن قدر کوچک بود که می شد توی زمستان حتی سقفش را پوشاند، حیاط بیرونی که تقریبا عمومی بود و برای جشن ها و مناسبت های مختلف مورد استفاده قرار می گرفت و بالاخره حیاط اندرونی که مثل همین حیاط خانه بروجردی ها، مخصوص استفاده اهل خانه بود. کوزههای سنتی در همهی خانههای ایرانی و قدیمی پیدا میشود. در این مطلب می آموزیم که چگونه خانه های خود را به سبک سنتی ایرانی طراحی کنیم . برای لذت بردن از نمای باغ سرسبز، باید خانه باغ طوری طراحی شود که در همه حال امکان دیدن فضای باغ وجود داشته باشد. بهتر است برای دیوارهایی که خیلی بزرگ نیستند از چند قاب کوچک (از عکس یا نقاشی های مورد علاقه تان) استفاده کنید تا یک قاب پهن و بزرگ که تمام فضا را می پوشاند. روی دیوار چند قاب سفید بدون عکس نصب شده است که ایده جالبی برای آنجاست. در پایان این مطلب چند نکته مهم را به شما می آموزیم . نکته مهم در چیدمان این وسایل تزئینی ایجاد تعادل با توجه به قد و قامت وسایل است.