تنوع بنفش چیست و چه تاثیری بر رنگ مو دارد؟


ثبت نام و مشاوره رایگان

احتمالاً پس از رنگ کردن یا دکلره کردن موهای خود متوجه رگه های زرد و نارنجی شده اید. شما می توانید این نواقص را با رنگ بنفش از بین ببرید. برای درک بهتر این موضوع به چرخه رنگ نگاه کنید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، رنگ بنفش در چرخه رنگ مخالف زرد است. این نشان دهنده تأثیر این دو رنگ بر روی یکدیگر است.

شاید از خود بپرسید که تنوع بنفش چه عددی است؟ این نوع تنوع را می توانید با عدد 0.99 یا E12 دریافت کنید. همچنین لازم به ذکر است که تنوع بنفش به خوبی با رنگ های گروه A و C، رنگ موی شرابی، بنفش و رنگ های طیف قرمز ترکیب شده است.

تنوع بنفش چیست؟

نحوه استفاده از نوع بنفش

واریاسیون بنفش را می توانید به تنهایی بدون رنگ مو استفاده کنید و رنگ بنفش فانتزی بسیار جذابی داشته باشید. اما باید بدانید که تغییرات به اندازه رنگ مو دوام ندارند و زودتر از بین می روند. برای استفاده از واریاسیون ارغوانی به تنهایی، یک واریسیون (بسته به حجم و طول موهایتان) را با 3 قاشق غذاخوری دیوپر ترکیب کنید. اگر موهایتان را دکلره کرده اید، برای جلوگیری از آسیب بیشتر، چند قطره شامپو به این مخلوط اضافه کنید و بگذارید 20 دقیقه روی موهای مرطوب بماند و سپس آبکشی کنید.

تنوع بنفش چه عددی است؟

ترکیبی از واریاسیون های بنفش و آبی

پس از تعیین مقدار واریاسیون، موهای خود را خوب بشویید اما آن را کاملا خشک نکنید. به طوری که موها کمی مرطوب شوند. سپس واریسیون و ترکیب رنگی را که می خواهید روی موهایتان بزنید و بعد از چند دقیقه آن را بشویید.

نحوه استفاده از نوع بنفش

از واریاسیون بنفش به تنهایی استفاده کنید

برای استفاده از نوع بنفش، باید چند نکته را بدانید. اولاً، تغییرات رنگ های قوی و خلوص بالا هستند و باید با رنگ یا رنگ مو ترکیب شوند. نکته دوم میزان تغییرات است. در این صورت باید از قانون 12 استفاده کنید. به این ترتیب تعداد رنگ موی اصلی خود را از عدد 12 (ثابت تغییرات جهانی) کم کنید تا میزان تنوع مورد نیازتان به دست آید.

بنابراین، اگر می خواهید زردی ناخواسته و ناخوشایند موهای خود را از بین ببرید، استفاده از رنگ بنفش یا واریاسیون بنفش بهترین گزینه است. علاوه بر این، تنوع بنفش کمک می کند رنگ موهای شما قرمز نشود و در ترکیب با رنگ هایی که تن قرمز یا بنفش دارند، رنگ موهای شما را روشن تر و عمیق تر نشان می دهد.

رنگ کردن مو یک کار حرفه ای و کاملا تخصصی است. به همین دلیل اکثر خانم هایی که موهای خود را در خانه رنگ می کنند با تغییر رنگ موهای خود مواجه می شوند. آرایشگران معمولاً در چنین شرایطی از شامپوهای آبی یا بنفش یا انواع مختلفی استفاده می کنند. حتما اسم تنوع را شنیده اید و می دانید واریاسیون چیست. اما آیا می دانید چند تنوع وجود دارد و هر کدام چگونه روی رنگ موهای شما تأثیر می گذارد؟ در این مقاله تمام نکات لازم در مورد واریاسیون بنفش را جمع آوری کرده ایم.

مش رنگ و آموزش

برای جلوه بیشتر می توانید واریاسیون بنفش را با واریاسیون آبی ترکیب کنید. همانطور که در چرخه رنگ می بینید، آبی در مقابل نارنجی و بنفش در مقابل زرد قرار دارد. اگر هایلایت های زرد و نارنجی در موهای خود دارید، ترکیب این دو تنوع می تواند هر دو رنگ ناخواسته را از بین ببرد و رنگی زیبا و بی عیب به شما بدهد.

اگر می خواهید در مورد این نوع واریاسیون بیشتر بدانید، نحوه استفاده از آن را بیاموزید و انواع فرمول های رنگ مو با واریاسیون بنفش را بشناسید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

واریاسیون بنفش برای چیست؟