تاريخچه سري بازي هاي بتمن آرکهام

به تازگی هنرمند طراح جراد مارانتز (Jerad S. Marantz) یک طرح مفهومی از لباس بتمن در آن فیلم منتشر کرده که ظاهر جذاب و حماسی او را نشان میدهد. وقتی بن افلک (Ben Affleck) برای اولین بار در نقش بتمن ظاهر شد، لباسی ابرقهرمانی به تن کرد که بسیاری از طرفداران از آن ناراضی بودند. کمربند تجهیزات بتمن که اکثر تجهیزات در آن قرار دارند و همیشه به رنگ زرد است. فروش لباس بتمن این روزها با توجه به اینکه از تقاضای بسیار بالایی در میان کودکان برخوردار است در اکثر فروشگاه ها و سایت های متفرقه نیز بسیار به چشم می خورد، شما می توانید انواع لباس بتمن فروشی را در سایز های مختلف و طرح بندی های گوناگون که در بازار عرضه شده است را با یک جستجوی ساده پیدا کنید.

ویژگیهای ظاهری همین لباس توسط طرفدارانی که مشتاقانه در انتظار نمایش این فیلم میباشند برسی میشود و شکی نیست که آن گاه از نشر فیلم و رونمائی کامل از این لباس، طرفداران به مقایسه آن کلیدی دو ورژن گذشته و رده بندی آنان میپردازند. به روم باستان و نوع پوشش سربازان و مقامات نظامی برمیگردیم. البته باید به این موضوع نیز اشاره کرد که خیلی قبل از رومیها، اسپارتانها و بسیاری دیگر از قبایل یونانی در پوشش نظامی خود از شنل قرمز استفاده میکردند و هنوز مشخص نشده که اولین بار این استایل از کجا آمده است و چطور اینقدر محبوب شده است. این نوع پوشش نشان دهندهی قدرت و درجهی بالای نظامی بود. مطمئناً شما با دیدن اسپاون یا سوپرمن حس قدرت میکنید اما کاستوم امثال اسپایدرمن چندان حس قدرت را به ذهن مبادره نمیکند. این دو هنرمند موفق به ساخت تکنولوژی جدیدی شدند که تا پیش از این در دست طراحان لباس بتمن در فیلمهای قبلی نبود. تا پیش از دههٔ نود میلادی تنپوش او خاکستری بود و شنل ، ماسک ، دستکش و چکمهی او معمولاً یا سیاه است یا ترکیبی از رنگ آبی و خاکستری .

یکی از جذابیت های شخصیت بتمن و اسباب بازی اش لباس اوست.لباس بتمن شبیه خفاش بوده و از چکمه ،دستکش،شنل و ماسک تشکیل شده است.هم چنین از دیگر جذابیت های این شخصیت و اسباب بازی، ابزارهایی است که او در اختیار دارد. لباس بتمن عضلانی از محصول پلی استر میباشد و درون پک یک عدد ماسک وجود دارد. از طرف دیگر، لباس بتمنِ بیل دارای بالهای گلایدرگونه بود که به لباسش متصل میشد و او را تبدیل به یک خفاش واقعی میکرد. شهر نسبت به نسخه های قبلی بسیار بزرگ است و در طراحی آن دقت بسیاری شده به طوری که حرکت ابرها و خورشید بسیار واقعگرایانه است . برای ساخت بازی از موتور Unreal Engine استفاده شده است که در آن تمامی چین و چروک های صورت بروس وین و گوردون هنگام صحبت کردن , حرکت لباس ها و تغییر حالات آنها هنگام وزیدن باد , بارش باران و حرکت قطرات آن بر روی لباس بتمن و خارج شدن بخار از لوله های موجود در سطح شهر به طور خارق العاده ای طراحی شده و حس واقعی را به پلیر منتقل می کند . بتمن که از این اتفاقات مطلع شده , خود را آماده می کند و سوار بر اتومبیل فوق العاده خود پا در میدان نبرد می گذارد .

بتمن که از این اتفاقات مطلع شده، خود را آماده می کند و سوار بر اتومبیل فوق العاده خود پا در میدان نبرد می گذارد. Batmobile یک اتومبیل فوق العاده است که به نظر می رسد طراحی آن از اتومبیل بتمن در سری فیلم های شوالیه تاریکی به کارگردانی کریستوفر نولان الهام گرفته شده است. برای اثبات این موضوع میتوان به بسیاری از کاستومها اشاره کرد که مانند زرهای سبک هستند اما برای اینکه جذاب بنظر برسند بر رویشان عضلات و شکم شش تکه حکاکی شده! اینکه یک ضد قهرمان جنایت کند جدید نیست؛ همینطور، اینکه یک کاراکتر، فلسفی، عمیق و اعتقادی صحبت کند نیزموضوع تازهای نیست؛ اما “بین” با ادبیات یک موحد، یک عارف و یک انقلابی مثبت، نطق میکند و در عین حال کاملاً به تماشاگر، یک شخصیت منفی منفور نشان داده میشود! وقتی مگنیتو در دوران اتوپیا به گروه مردان ایکس (بهترین کمیک های مردان ایکس) ملحق شد یونیفرم کلاسیک خود را حفظ کرد و بعد از نبرد انتقان جویان و مردان ایکس رنگ یونیفرم خود را به طور کامل به رنگ سفید تغییر داد.

پیتر پارکر در کودکی والدین خود را از دست داد و با عمو و پسر عمویش زندگی می کند. از دیگر اسامی که به این ابر قهرمان میشود لقب داد میتوان “مبارز شنل پوش ” ، “شوالیه تریکی” ، “بزرگ ترین کارگاه دنیا” نیز اشاره کرد . این مرد هنگامیکه متوجه می شود پسرش هیچ توجهی به تذکرهای وی نمی کند و باز هم به کودک آزاری های خود ادامه داده است با ماموران پلیس تماس گرفته است. گزارش های پلیس نیوکاسل نشان می دهد که این جوان بارها به صورت پنهانی با دختران زیر سن قانونی ارتباط برقرار کرده و پدرش نیز از این موضوع رنج کشیده است. این مرد به ماموران گفت پسرم با پوشیدن لباس بتمن خود را شبیه به ابر قهرمان ها می کند تا تجه دختران کوچک را در فضای مجازی به خود جلب کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید. شخصت پردازی ها و داستان سرایی هایی همراه با پرورش خلاقیت و تخیل، به افزایش کارایی مغز کمک کرده و حتی می توان گفت که این کودکان می توانند در آینده در درس های ادبی و نوشتاری بهتر عمل کند. این بازیگر گفت که «شجاعانه برای سیگار جنگید»، اما به او اجازه ندادند.

بعد از گذشت مدتی هر کدام از اعضای باشگاه بازندگان غیر از ریچی به طرز عجیبی مورد حمله و تهدید پنیوایز قرار میگیرند و دچار وحشت میشوند. صفحات ساکنِ کمیک با وجود شنلها متحرک میشوند و برای خوانندگان ملموستر خواهند بود. این لباسها که معمولا با تم تولد شخصیت کارتونی هماهنگ میشوند لحظات شاد و لذتبخشی را برای کودکان فراهم میکنند. والدین باید سعی داشته باشند با باور داشتن آنها و قهرمان دانستنشان حس خود باوری را به آنها بدهند و به آنها کمک کنند تا بتوانند انرژی و جنب و جوش کودکی خود را در جهت باور هایشان صرف کنندکه این گونه تربیت معمولا باعث می شود اعتماد به نفس کودکان در مقایسه با دیگران بیشتر باشد. در روز نخستین فیلم برداری در لباس بتمن، کریستین بیل لباس را تمام مدت بر روی تنش نگه داشت تا به طور کامل به آن عادت کند. برای از پا درآوردن بتمن , لباس بتمن بچه گانه واقعی هرکدام از شخصیت های شیطانی بازی ماموریت خاصی دارند به طور مثال Penguin به دنبال پلیس های سطح شهر است و قصد دارد آنها را بکشد. حرکات جدید مبارزه به بازی اضافه شده است به طور مثال اگر دشمنی در مقابل شما باشد می توانید او را گرفته و به سمت سایر دشمنان خود پرتاب کنید .

قیمت لباس ست بتمن نیز با توجه به ویژگی های مطلوبی که دارد مناسب بوده و امکان خرید آن برای همگان وجود خواهد داشت. خیابان های شهر بسیار عریض شده و این امکان را به پلیر می دهند تا بتواند بتموبیل را , راحت تر در سطح شهر براند و در صورت نیاز به سمت دشمنان خود موشک پرتاب کنید . افلک پس از حضور ناموفق به عنوان بتمن در چند فیلم مختلف، بالاخره از بازی در این نقش کنارهگیری کرد تا رابرت پتینسون (Robert Pattinson) به عنوان شوالیه تاریکی جایگزین او شود. در واقع به نظر میرسد که به اندازهای که رویدادهای تصادفی که به دلیل اقدامات بازیکن رخ میدهند اهمیت دارند، حضور رویدادهایی که بدون اقدامات مستقیم بازیکن رخ میدهند و تکامل مییابند نیز به پویایی جهان بازی میافزاید و اقدامات بازیکن را معنادار میکند.

بروس وین سعی میکند با کمک خدمتکار وفادارش، آلفرد پنیورث دربارهٔ قتل پدر و مادرش، توماس و مارتا وین اطلاعات جدیدتری بیابد که با یک گروه سری به نام «محفل جغدها» آشنا میشود؛ گروهی که سالهاست بهصورت سری به ادارهٔ گاتهام سیتی میپردازند… بعد از مدتی شخصیتی جدید به نام رد هود (با لباس قدیمی جوکر) وارد گاتهام میشود و به کشتن تبهکاران و فروش مواد مخدر به نوچههای سیاه نقاب میپردازد. حالا چهار سال پس از اکران فیلم Batman v Superman «بتمن در برابر سوپرمن» طرحی مفهومی از آن منتشر شده که در آن شاهد لباس جذابی برای شوالیه گاتهام هستیم.

ترکیب رنگ مشکی استفاده شده در این اسباب بازی زیبایی آن را چندین برابر کرده است . این ابرقهرمان دوست داشتنی برای اینکه بتواند در موقعیت های خطرناک و در برابر دشمنانش سالم بماند لباس های زیادی را طراحی کرده است که هر کدام دارای قدرت ها و توانایی های عجیبی هستند. اینکه زنان و مردان قهرمان لباسهای تنگ و بدن نما بپوشند، در جهان کمیک به یک جور عرف و سنت تبدیل شده. طراحی بی نظیر این محصول به همراه قرار گرفتن تیکه های پلاستیکی بعنوان نماد سلاح بر روی کاپوت و کناره های آن آنقدر طبیعی میباشد که به سختی میتوان تفاوتی با مدل اصلی آن پیدا کرد . او از شنل خود بعنوان یک گلایدر استفاده میکند و برای همین مدت قابل توجهی را میتواند در هوا معلق بماند. اما حداقل مت ریوز، رابرت پتینسون و همکارانشان میتوانند از این واقعیت که آنها تنها کسانی هستند که با اعطای یک اثر استادانه به تماشاگران، در فاصله قابل توجهی از آن دستاورد سینمایی ماندگار نولان، توانستند آن را به چالش بکشند، خوشحال باشند. اما در هر صورت خیلی نزدیک بود که هارلی کویین یکی از وحشتناکترین کارهای قابل تصور را انجام دهد.

اما کاستومهای چسبناک یکی عنصریست که ۹۰٪ قهرمانان کمیک دارند. لی فالک برای خلق مجموعه کمیک شبح علاوه بر خدایان رومی، از رابین هود نیز الهام گرفته است. قهرمانان کمیک نیز همانند رابین هود مدام درحال دویدن، مبارزه کردن و بطور کلی جنب و جوش هستند بنابراین ژاکت و لباسهای گشاد جوابگوی نحوهی زندگیشان نیست. جهت خرید لباس طرح بتمن راه های مختلفی وجود خواهد داشت و در حالت کلی این راه ها را می توان خرید حضوری و غیر حضوری دانست که منظور از روش خرید حضوری مراجعه به فروشگاه هایی است که در سطح شهر فعالیت می نمایند. در این داستان کال-ل بهطور خلاصه با شناور به پرواز میپردازد، روایتی که در همه داستانهای دیگر مربوط به کال-ل رد میشود، زیرا گفته شدهاست که فقط میتواند تا بزرگسالی سوپرلیپ کند. طبق گفته راک استدی , این نسخه آخرین بازی از سری بتمن است که این کمپانی مشهور آن را می سازد و قصد دارد در پایان این پروژه , بر روی بازی های دیگر خود کار کند.