انواع plc و کاربرد آنها بررسی جدیدترین پی ال سی های موجود در بازار

انواع plc و کاربرد آنها بررسی جدیدترین پی ال سی های موجود در بازار

اساساً PLC ماژولار امکانات سفارشی‌سازی بیشتری در اختیارتان قرار می‌دهد؛ شما می‌توانید سیستم‌های بسیار پیچیده‌تری را که عملکردهای خاصی انجام می‌دهند، با این مدل پی ال سی‌ها پیاده‌سازی کنید. در پی ال سی‌های مدل ورودی-خروجی ثابت، عیب‌یابی آن نیاز به دانش مدارهای داخلی و بخش‌های داخلی آن کنترلر خاص است. پی ال سی ماژولار به خاطر سهولت استفاده و ساختار ماژولار خود، از پرطرفدارترین نوع کنترل‌کننده‌های منطقی برنامه‌پذیر در صنایع بزرگ است؛ جایی که نیاز به کنترل تعداد زیادی دستگاه وجود دارد.

پی ال سی زیمنس

پی ال سی یکی از مهم‌ترین قطعات در سیستم اتوماسیون صنعتی است که می‌توان آن را به سیستم‌هایی مانند انواع اینورتر صنعتی، دستگاه‌های رنگ پاش، سیستم‌های ترکیب‌کننده و مواردی از این دست متصل کرد. انواع پی ال سی در صنایع مختلف خودروسازی، پلاستیک، نفت و گاز و ذوب آهن کاربرد دارند. در این مقاله به بررسی نحوه عملکرد پی ال سی، کاربرد plc و انواع آن پرداختیم. برند دلتا انواع plc را در سری‌های مختلفی تولید می‌کند که AS و DVP از مشهورترین آن‌ها است. سری AS از نوع کامپکت مدولار و چند منظوره است که کارایی بالایی دارد و با انواع تجهیزات خودکار طراحی قیمت plc میشود. پی ال سی دلتا سری AS دارای پردازنده های 32 بیتی است که میتواند سرعت اجرا را تا حد زیادی افزایش دهد.

لوگو ماژولار در نسخه‌های متفاوتی با ولتاژهای ورودی متفاوت در دسترس است. مدل‌های دیگر آن شامل مدل استاندارد و مدل مقرون به صرفه است که بدون کنترل پنل و صفحه نمایش ارائه می‌شود. مدل‌های لوگو ورژن 7 و لوگو ورژن 8 زیمنس می‌توانند با سایر پی ال سی‌های لوگو، کنترلرهای SIMATIC و یا پنل‌های SIMATIC ارتباط برقرار نمایند.

گستردگی پی ال سی های دلتا به قدری است که معرفی آنها در یک مقاله نمی گنجد و نیاز به مطالعه مقالات بیشتری خواهد بود. مدل ماژولاتور بر خلاف سری کامپکت از بخش های جداگانه تشکیل شده که توسط کاربر در کنار هم قرار داده می شوند. این ساختار به شما قابلیت انتخاب پردازنده، کارت های مختلف ورودی، خروجی، مودم و غیره را بر اساس نیازمندی های پروژه می دهد. تصور کنید در یک بخش از پروژه تنها به ورودی های آنالوگ نیاز داشته و مایل هستند مقادیر اندازه گیری شده را از طریق شبکه منتقل کنید. در این حالت استفاده از مدل کامپکت منطقی نبوده و می توانید از یک CPU و چند کارت آنالوگ استفاده کنید. کنترلرهای منطقی ماژولار یک انتخاب هوشمندانه در پیاده سازی سیستم های صنعتی بزرگ با تعداد ورودی خروجی زیاد است.

پی ال سی لوگو زیمنس

این شرکت قدیمی پی ال سی های گوناگونی را متناسب با نوع نیاز و نحوه کاربری تولید و عرضه می نماید. به عنوان نمایندگی پی ال سی های برند زیمنس فروش انواع مختلف پی ال سی های این برند را با کیفیت اصلی بر عهده دارد. تمام صاحبان صنایع با مراجعه به این مجموعه می توانند نمونه های مختلف پی ال سی برند زیمنس را خریداری کنند.

زمانی که برنامه نویسی تمام و شما آماده ذخیره در حافظه پی ال سی شد می توانید از طریق پورت RS232-C، برنامه را فرستاده و ذخیره نمایید. متصل کردن قطعات کمکی به پی ال سی قدمی مهم می باشد که نباید نادیده گرفته شود. باید قطعاتی که لازم است در فرآیند شما وجود داشته باشند و متصل شوند را آماده سازی کنید و در قدم بعدی باید به هر کدام از آنها یک آدرس از حافظه PLC که قبل نوشتن برنامه آماده شده اند را به صورت I/O اختصاص داده شود. در هنگام سیم بندی مدار باید دقت لازم را به عمل آورید تا قطعات به درستی به ترمینال های تعیین شده متصل شوند.

در ترانزیستورها هیچ قطعه مکانیکی استفاده نشده است و به همین دلیل سرعت کلیدزنی بالاتری دارند. ماژولار بودن به شما کمک خواهد کرد تا به سادگی بخش‌ها و ماژول‌های متنوع و مختلف را با یکدیگر تجمیع یا ترکیب کنید تا به هدف مورد نظر خود در سیستم دست پیدا کنید. این سری نیز دقیقا مانند s7-400است و تمام ویژگی های s7-400H داراست. تنها مورد متفاوت، که دو سری گذشته ندارند، برخورداری از توانایی f-system است که به معنی کار در موقعیت هایی ست که به درجه امنیت بالا نیاز دارند. ماکزیمم شامل ۲۴ ورودی دیجیتالی، ۱۶ خروجی دیجیتال و ۸ ورودی آنالوگی است. بدون در نظر گرفتن واحدهای افزایشی) حداکثر ۱۲ ورودی و خروجی را پشتیبانی می کند.

  • آموزش PLC، آموزش پی ال سی S7 1200، آموزش برق صنعتی، آموزش مانیتورینگ صنعتی HMI و WINCC، آموزش سیم پیچی موتور از دوره های پرطرفدار برق صنعتی در آموزشگاه برق گستران است.
  • سری جدید cpu های زیمنس تحت عنوان s به بازار و صنعتیان ارائه شده است.
  • برخی از دیگر دوره های پرطرفدار در حال برگزاری در این آموزشگاه است.
  • پی ال سی یکی از تجهیزات بسیار مهم صنایع بزرگی مانند خودروسازی، شیمیایی، مواد غذایی و…است که از آن برای اتوماتیک کردن و کنترل دستگاه های مختلف استفاده می شود.