آیا کرم پودر دائم عوارض دارد؟

میکرونیدلینگ و سایر روش های جوانسازی پوست که به تاییدیه سازمان های بهداشتی رسیده اند نیز با استفاده از ترکیبات مناسب و استاندارد، نتایج شگفت انگیزی را به همراه خواهد داشت. با روش های مطمئن و نوشیدن آب زیاد و استفاده از کرم های ضد آفتاب مناسب، پوست درخشان، طبیعی و سالم خود را سال های سال با طراوت نگه دارید. طولی نکشید که این تکنیک جدید و نوآورانه در ایران نیز طرفداران زیاد و پر و پا قرصی پیدا کرد. به هر حال اگر این روش در محیطی غیر بهداشتی و تحت نظر افراد بی تجربه یا کم تجربه انجام گیرد احتمال انتقال بیماریهایی مانند زگیل ها، مشکلات پوستی مسری، هپاتیت و ایدز بسیار زیاد می شود. گرانولوم یک نشانه التهابی است که در بسیاری از بیماریها به دنبال تحریک مزمن دستگاه ایمنی یافت میشود و شامل تجمع سلول های ایمنی بهویژه ماکروفاژها است. سرطان: اکسیدهای موجود در این کرم ها باعث انتقال استرس اکسیداتیو به سلول های پوست می شود که منجر به آسیب DNA و مرگ سلول ها می شود. به یاد داشته باشید که عملکرد اصلی پوست محافظت کردن است بنا براین ممکن است هر چیز اضافه ای در خود را، بیگانه تلقی کند و سعی نماید که با یک پاسخ ایمونولوژیک آن را برطرف کند.

اگر داوطلب انجام این روش هستید، باید توجه داشته باشید که این درمان، روشی بسیار جدید است و هنوز توسط مقامات دارویی جهانی و داخلی تأیید نشده است. به احتمال زیاد دلیل اصلی این که افراد مختلف (به خصوص خانم ها) قصد استفاده از روش زیبا سازی BB glow یا همان کرم پودر دائم را دارند این است که دوست دارند رنگ پوستشان آن طوری باشد که خودشان انتخاب می کنند و می خواهند که با این روش لکه ها، قرمزی ها ناهمواری های پوستی خود را مخفی سازند. همچنین، تعداد مواد تشکیل دهنده رنگی مورد استفاده در ابروها، چشم ها و لب ها معمولاً کم است، اما در کرم پودرهای دائم این تعداد به 40 ماده می رسد. این مواد با گذشت زمان دور هم تجمع می یابند، که باعث ایجاد خطر واکنش های ایمنی در پوست می شوند. این بدان معناست که این خطر بیشتر باعث تجمع محصولات مصنوعی و رنگی در پوست می شود. گرانولومها میتوانند در اندامهای مختلف دیده شوند. علاوه بر این، اکسیدهای موجود در این کرم های براق کننده BB با اسکنرهای دستگاه MRI سازگار نیستند و در صورت انجام اسکن از ناحیه تحت درمان، احتمال سوختگی در پوست وجود دارد. امروزه با پیشرفت علم به خصوص در حوزه ی پوست و مراقبت از زیبایی راهکارهای آرایشی بسیار زیاد و متفاوتی عرضه شده که یکی از آن ها افزودن کرم پودر های رنگی به پوست به مجله خبری makeupa طور دائمی است.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد مجله خبری makeupa لطفا از صفحه ما بخواهید.

این تفاوت دقیقا مربوط به مقدار رسوب مواد در زیر پوست است. به پوست خود لطف کنید و از BB glow چشم پوشی نمایید. این واکنش ممکن است به صورت درماتیت، قرمزی، تورم و تحریک پوستی ظاهر شود. آیا انجام این روش، ارزش ذیرفتن چنین ریسک هایی را دارد؟ این روش با کاهش هزینه ها و زمان هایی که صرف آرایش کردن می شده، بین خانم ها بسیار محبوب شده است. در واقع برای تأیید چنین محصولی تحقیقات گسترده ای لازم است که بسیار زمان بر است و در نتیجه عوارض آن هنوز به طور دقیق مشخص نشده است. تبلیغات این تکنیک با شعار یک “آرایش نیمه دائمی برای پوست” در نظر گرفته شد. هنگامی که این مواد در پوست قرار گرفتند – هیچ درمان دیگری نمی تواند برای از بین بردن آن ها چاره ساز باشد. BB glow حاوی چندین ماده شناخته شده و موثر در ایجاد واکنش های آلرژیک و درماتیت است.

مواد تشکیل دهنده این کرم ها حاوی بیش از 40 ماده هستند و زیست تخریب پذیر نیستند، آن ها به گونه ای طراحی شده اند که در داخل پوست بمانند تا اثرات پایه خود را حفظ نمایند. در برخی مواقع، بعضی از مراکز جهت درآمد زایی از دستگاههای غیراستاندارد جهت تزریق کرم پودر استفاده می نمایند. برخی از این مراکز از دستگاه هایی شبیه به دستگاه تتو استفاده می کنند که احتمال انتقال بیماریهای عفونی را افزایش می دهد. به عوارض احتمالی این روش بیاندیشید و تصور کنید که اگر با یکی از ریسک هایی که در بالا به آن ها اشاره شد، درگیر شدید، آیا تاسف خواهید خورد یا خیر. شاید بپرسید، اگر این کار این همه خطر و عوارض دارد، چرا افرادی که از همین آرایش های دائمی در ابرو، لب و سایر نقاط بدنشان استفاده کرده اند، به این بیماری ها مبتلا نشده اند؟ هرچند برخی از این مشکلات به سرعت ظههر نمی شوند و مدتی طول می کشد تا نشانه های اولیه خود را بروز دهند. برخی از این موارد مانند ایدز، ممکن است حتی 11 سال دوره کمون داشته باشد.