آسانسور کارگاهی چیست؟ انواع مشخصات فنی قیمت

به طور معمول کابین جانپناهی است که برای جابه جایی مسافران و بار در بین طبقات از ان استفاده می شود. لازم به ذکر است تمامی مراحل نصب و راه اندازی آسانسور کارگاهی توسط تیم حرفه ای هایپر صنعت فامکو صورت گرفته و مراحل فوق شرحی از چگونگی نصب آسانسور کارگاهی در پروژه های اجرایی می باشد. کابین آسانسور کارگاهی بر روی پایه ها نصب شده و موتور و گیربکس ها روی کابین نصب می شود و دوباره تعدادی سکشن بر روی سکشن های قبلی این سایت را مرور کنید اضافه می گردد. تابلو فرمان آسانسور همانگونه که از نام آن پیداست، محل مدیریت و فرمان سیستم کلی آسانسور است.

ابعاد آسانسورهای خودروبر معمولا ۵/۲ تا ۳ متر در ۵/۴ تا ۶ متر هستند. در اواسط قرن نوزدهم میلادی منبع انرژی آسانسورها، بخار آب بودند و به مرور زمان این آسانسورها تکمیل شده و به آسانسورهای امروزی تبدیل شدند. شرکت ایران امباربا که با سرمایه‌گذاری بانک صنعت و معدن و سرمایه‌گذار خصوصی ایجاد شده با خروج سرمایه‌گذار خصوصی از ایران توسط بانک صنعت و معدن اداره می‌شود.

موتورهای گیربکس به فلایویل جهت نصب نیاز داشته ولی موتورهای گیرلس نیازی به این قطعه ندارند. مناسب برای ساختمان هایی که فضای کافی را برای تاسیس موتورخانه ندارند. انواع مختلفی از آسانسور وجود دارد که می توان آن‌ها را در موقعیت‌های مختلف برای اهداف متفاوتی به کار برد. در تئوری، این به اندازه کافی ساده به نظر می رسد.آسانسور نیاز به استفاده زیادی از انرژی ندارد، زیرا همیشه همان اندازه که پایین می‌رود برمیگردد.

  • اگر مطمئن نیستید که چه اندازه آسانسور مسافربری را انتخاب کنید، تیم فنی ما می‌تواند در مورد آسانسور مناسب برای پروژه شما مشاوره دهد.
  • نسل اول ساختمان‌های بیش از سه طبقه در ایران در دوران پهلوی اول و آپارتمان‌سازی به صورت امروزی از سال ۱۳۳۵ در دوران پهلوی دوم شروع شده‌است؛ بنابراین دوران رشد صنعت آسانسور ایران را از سال ۱۳۳۵ به بعد باید نامگذاری کرد.
  • آسانسور یک وسیله ای است که برای رفاه و آسایش انسان ها طراحی و تولید شده است.
  • برای جزئیات کامل در مورد عرض و عمق دقیق کابین آسانسور ما، لطفاً به اطلاعات فنی مراجعه کنید.
  • یکی از مهمترین نکات خرید ترمز اضطراری، رعاست تناسب وزن و سرعت کابین است.

برای آسانسورهای خودروبر تا ارتفاع ۳ طبقه از آسانسور هیدرولیک و برای ارتفاع های بالاتر از آسانسورهای کششی یا گیرلس ۲ به ۱ و … استفاده می کنند. از جمله مزیت های این نوع از آسانسورها می توان ایمنی بالای آن را نام برد و از معایب آن به گران بودن آن نسبت به سایر آسانسورها اشاره کرد. این نوع آسانسور از رایج ترین نوع آسانسورها بوده که از مهم ترین مزایای آن می توان به قابلیت استفاده برای ارتفاعات بالا و هم چنین مصرف انرژی کم اشاره کرد. آشنایی با تاریخچه مختصری از آسانسوردر تاریخچه آسانسور گفته می شود که اولین آن توسط ارشمیدس، ۲۳۶ سال قبل از میلاد ساخته شده که نیروی آن توسط حیوانات تأمین می شده است. تا اینکه در سال ۱۷۴۳ میلادی به دستور لویی شانزدهم، در کاخ ورسای، یک آسانسور ابتدایی با نام «صندلی پرنده» طراحی و نصب گردید.

تعمیر آسانسور و رفع خرابی

امروزه خرید آسانسور کارگاهی به دلیل ایمنی بالا، افزایش سرعت انجام کار و صرفه جویی در هزینه های پروژه، برای پروژه های ساختمانی یکی از الزامات ساخت و ساز به شمار می آید. هایپر صنعت فامکو با همکاری بهترین تولید کنندگان داخلی و خارجی در زمینه طراحی و ساخت ماشین آلات ساختمانی با توجه به نیاز پروژه شما انواع آسانسور کارگاهی را به شرح زیر ارائه می نماید. انواع آسانسور که امروزه در دسترس هستند و روزانه از آنها استفاده می کنید، مانند هر وسیله ی دیگری از یک سری قطعات تشکیل شده اند. قطعاتی که یک آسانسور را تشکیل می دهند را در ادامه مشاهده خواهید کرد. شرکت آسانسور بهران واقع در شهرک پرند بوده و از اوایل دهه ی شصت شمسی فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت جز اولین شرکت های فعال در زمینه ی آسانسور و پله برقی در ایران می باشد.

در دهه ۱۹۸۰ موتور گیرلس آسانسور در اثر پیشرفت و رفع نواقص در مدل های پیشین موتورهای آسانسور عرضه شد.گیرلس Gearlessیا بدون گیربکس (عنوانی که به نسل جدیدی از موتورهای آسانسور داده اند) ، نوعی موتور AC می باشد. در موتورهای AC به واسطه روش هایی ولتاژ خروجی و هم چنین فرکانس کنترل می شود و حرکتی با کیفیت را برای آسانسورها فراهم می آورند. پیش از مطرح کردن حقایق جالب آسانسور ها باید بگوییم که مطمئنا در حالت نرمال و در شرایط عادی افراد به آسانسور و شیوه عملکرد این وسیله اهمین زیادی نمی دهند. اما همانطور که می دانید آسانسور ها یکی از مهم ترین ماشین آلات در زندگی بشر به حساب می آیند زیرا موجب سرعت بخشی به فعالیت های روزانه افراد می شوند البته این موضوع جدای از تاثیر آن ها بر طراحی ساختمان ها می باشد. که برای دکور و تزیینات داخلی آن بیشتر از ورق MDF استفاده می شود.

معنی دکمه S یا SL

زمانی که سرعت حرکت آسانسور از استاندارد تعیین شده بیشتر می شود، ترمز ایمنی آسانسور فعال می گردد و مانع از سقوط و ایجاد مشکل برای آسانسور می گردد. برای امنیت بیشتر در آسانسورها یک ترمز اضطراری طراحی می گردد که به آن گاورنر گفته می شود. این نوع نیز جزو آسانسورهای صنعتی به حساب می آیند.آسانسورهای حمل محصولات برداشت شده، تخلیه بار گریز از مرکز و آسانسورهای حمل سطل افقی از جمله موارد پرکاربرد این طبقه بندی محسوب میشوند. بله درست خواندید ،این موتور براساس قوانین پاسکال و فیزیک کار میکند و موتوری امن محسوب میشود. تمام نیروی حرکتی این نوع آسانسورها توسط موتور تامین میشود پس نیازمند موتورهایی با توان و قدرت بالا هستند.

آسانسور کارگاهی چیست؟ انواع مشخصات فنی قیمت

رفته رفته با گذشت زمان و پیشرفت علم در سال 1743 اولین آسانسور مسافربر اختراع شد. بعد از پیشرفت تکنولوژی افراد و شرکت های مختلف صنعتی به مرور شروع به بهبود عملکرد و تکمیل سیستم آسانسور نمودند. اختراع آسانسور جزو اولین ابداعات بشر در زمینه رفاه و آسایش بشریت می باشد.

در سال ۱۳۴۵ در طرح‌های وزارت مسکن و شهرسازی برای آپارتمان‌سازی برنامه‌ریزی شده و ایجاد شهرک‌های مسکونی در اطراف شهرهای بزرگ برای ساخت اولین کارخانه آسانسورسازی در ایران برنامه‌ریزی می‌شود. نیاز شما هر چه باشد، ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا اندازه مناسب را برای پروژه خود پیدا کنید – به راحتی بر موانعی مانند فضای بالاسری یا کاهش چاهک غلبه کنید. با توجه به توسعه صنعت ساختمان و همچنین گستردگی صنایع وابسته به آن در 4دهه گذشته، می توان اهمیت این صنعت را در ساختار صنایع و اقتصاد ایران به خوبی لمس کرد.